ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
koniec okresów próbnych na netflixie

Uwaga na nowe oszustwo – Netflix za darmo

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Ostatnie tygodnie przyzwyczaiły nas, że różne firmy starają się nam pomóc w związku z koniecznością pozostania w domach. Oferują dodatkowe gigabajty, dostęp do dodatkowych kanałów lub usług. Wszystko to za darmo. Jednak trzeba uważać. Cyberprzestępcy bardzo szybko dostosowują się do aktualnej sytuacji i ich nowymi celami są osoby, które obniżyły swoją czujność. Skoro Play rozdaje po 20 zł na zakupy w Google Play, a Netia zwiększyła prędkość, to dlaczego Netflix nie miałby być za darmo, prawda?

Netflix nie jest bezpłatny – za darmo był tylko okres próbny

netflix za darmo

Oczywiście nigdy nie można mówić nigdy, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że Netflix nie pójdzie w ślady innych firm i nie zaoferuje bezpłatnego dostępu w związku z akcją zachęcającą do pozostania w domu. Jeżeli to się stanie – na pewno wiele branżowych mediów o tym poinformuje. Nie należy więc wierzyć w wiadomości z linkami, które sugerują bezpłatny dostęp. Specjaliści z firmy Bitdefender zauważyli taką właśnie metodę oszustwa rozprzestrzeniającą się przy pomocy komunikatora WhatsApp oraz portali społecznościowych. Zwykle ich treść wygląda następująco:

Ze względu na pandemię koronawirusa na całym świecie Netflix oferuje darmowy dostęp do swojej platformy w okresie kwarantanny. Uruchom dostęp na tej stronie, ponieważ niebawem może się on zakończyć.

Co się stanie, jeżeli nabierzecie się na Netflixa za darmo?

netflix za darmo

Ofiara (po kliknięciu linka) zostaje przeniesiona na stronę łudząco podobną do Netflixa. Przedstawiona tam instrukcja sugeruje, że po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań otrzymamy bezpłatny dostęp do biblioteki Netflixa. Jak możecie się domyślać, pytania dotyczą danych osobowych. Użytkownik jest także zachęcany do pobrania złośliwego oprogramowania na swój komputer. Później już z górki. Pieniądze znikają z konta, lub komputer zostaje zablokowany i przestępca czeka na okup. Nie dajcie się oszukać. Przypomnijcie także znajomym i rodzinie, że szczególnie teraz powinni weryfikować informacje o darmowym dostępie do popularnych usług.

Zobacz także: Spoilery od Netflix – pomysł, który zepsuje ci dzień

Źródło: Bitdefender, Media2

Sprawdź najnowsze wpisy