Premiera klasycznego serwera do World of Warcraft była prawdopodobnie najlepszą decyzją Blizzarda w zeszłym roku. Nic więc dziwnego, że w sieci coraz częściej można przeczytać plotki na temat Burning Crusade Classic, czyli odrębnego serwera dla tego dodatku w klasycznej formie. Wydaje się, że Blizzard ma w planach jego wprowadzenie, bowiem gracze dostali ankiety na ten temat.

Być może otrzymamy klasyczną wersję dodatku Burning Crusade

Burning Crusade Classic

Ankieta została wysłana do wybranej przez Blizzard puli graczy World of Warcraft Classic. Chociaż cała ankieta skupiała się również na innych zagadnieniach, to dla graczy najbardziej interesujące wydają się pytania o Burning Crusade Classic. Pierwsze z nich miało z pewnością na celu zbadanie ogólnego zainteresowania klasyczną wersją pierwszego dodatku do „Króla MMO”. Gracze mogli wybrać spośród pięciu odpowiedzi – od bycia całkowicie niezainteresowanym do bardzo dużego zainteresowania. Drugie pytanie w ankiecie dotyczyło potencjalnych sposobów rozpoczęcia gry w Burning Crusade na klasycznym serwerze. W ankiecie pojawiły się następujące odpowiedzi:

  • Kontynuowanie gry aktualną postacią na istniejącym serwerze Classic, w miarę przejścia na Burning Crusade, z możliwością transferu postaci na serwer Classic, który zatrzyma się na tym contencie;
  • Dalsza gra na serwerze Vanilla, z możliwością transferu postaci na Burning Crusade;
  • Stworzenie nowej postaci na 58 poziomie na serwerze Burning Crusade;
  • Stworzenie nowej postaci na 1 poziomie na serwerze Burning Crusade;
  • Żadna z powyższych.

Zobacz też: [Recenzja] Huawei MatePad Pro – tablet, który puszcza do Ciebie oko

Burning Crusade Classic

Oczywiście warto pamiętać, że ankieta nie jest potwierdzeniem powstania serwera Burning Crusade Classic. Wydaje się jednak, że Blizzard ma w planach wprowadzenie go. Amerykańska firma mogłaby wtedy liczyć na ponowne zwiększenie subskrypcji, bowiem bardzo wiele osób uważa ten dodatek za najlepszy w historii gry. Być może faktycznie coś jest na rzeczy i na najbliższym BlizzConie otrzymamy oficjalną zapowiedź klasycznego serwera Burning Crusade. Czy jego wprowadzenie oznaczałoby również pojawienie się w niedalekiej przyszłości klasycznej wersji Wrath of The Lich King? Gdyby tak się stało, to dalsze istnienie prywatnych serwerów stałoby pod wielkim znakiem zapytania. Jednak to samo mówiło się podczas premiery World of Warcraft Classic, a popularność prywatnych serwerów dalej jest bardzo duża.

Źródło: Blizzard

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.