ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix wspiera twórców

Netflix obniży jakość streamingu z powodu koronawirusa

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Netflix to z pewnością jedna z najpopularniejszych usług streamingowych na całym świecie. Ten amerykański gigant każdego dnia do domów milionów ludzi dostarcza świetne filmy i seriale, które obejrzeć możemy na dowolnym urządzeniu. Niestety wygoda ta objawia się w olbrzymim obciążeniu europejskiej sieci, która z powodu pandemii koronawirusa i tak jest już przeciążona. Z tego powodu, by pomóc infrastrukturze, firma planuje tymczasowo obniżyć jakość streamingu.

Netflix obniży jakość streamingu. Ma to pomóc przeciążonej europejskiej infrastrukturze

Tańszy Netflix w Polsce

Magazyn Business Insider informuje, że na prośbę Unii Europejskiej Netflix tymczasowo obniży jakość streamingu. Serwis uspokaja jednak, że nie ma się czym martwić – usługi dostarczane dla użytkowników wciąż mają być na wysokim poziomie, a zmiana pomoże odciążyć europejską infrastrukturę aż o 25%. Ta potrzebna jest teraz do innych celów, np. do prowadzenia wykładów i lekcji przy pomocy narzędzi takich jak Microsoft Teams czy Google Classroom. Warto wspomnieć jeszcze, że z powodu kwarantanny czy prośby o nieopuszczanie domów znacznie wzrosło zużycie danych przypadające na statystycznego mieszkańca naszego kontynentu. Decyzje takie jak ta są więc w tym momencie potrzebne.

Zobacz też: Wtyczka Netflix Party to substytut wyjścia do kina w okresie kwarantanny.

Co sądzicie o planie Netflixa, który ma pomóc europejskiej infrastrukturze w tej ciężkiej sytuacji? Czy podczas siedzenia w domu oglądacie dużo materiałów z tego serwisu? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Business Insider

Sprawdź najnowsze wpisy