ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ministerstwo cyfryzacji do seniorów

Ministerstwo Cyfryzacji do seniorów: nie bójcie się internetu!

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Ministerstwo Cyfryzacji wystosowało komunikat, w którym zwraca się do seniorów. Resort zachęca obywateli w starszym wieku, by korzystali z możliwości, jakie daje w obecnych czasach internet. Przygotowano nawet specjalne filmiki z serii e-Senior potrafi.

W jaki sposób Ministerstwo Cyfryzacji zachęca seniorów do korzystania z internetu?

W swojej kampanii resort cyfryzacji przedstawia osobom w starszym wieku pierwsze kroki w sieci jako początek pewnej przygody. Jeśli do tej pory myśleliście, że już nic w życiu Was nie zaskoczy (…) w internecie przekonacie się, że wszystko przed Wami! – czytamy w informacji kierowanej do seniorów na stronie ministerstwa.

ministerstwo cyfryzacji do seniorów

Ambasadorzy kampanii przyznają, że chcą przekonać seniorów, iż nigdy nie jest za późno, by zacząć korzystać z internetu. Zdaniem osób zaangażowanych w akcję, dzięki dostępowi do sieci także starsi ludzie mogą ułatwić sobie życie. Zachwalane jest także skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie niektórych czynności.

Ministerstwo Cyfryzacji pokazuje seniorom możliwości internetu na konkretnych przykładach. Omawiana jest, chociażby sytuacja, w której babcia lub dziadek nie rozumieją wszystkich rzeczy, o którym opowiadają im wnuki. Mogą jednak sprawdzić znaczenie nowych pojęć w internetowej wyszukiwarce. Prezentowane są również możliwości korzystania z rozrywki przez internet. Senior, któremu kondycja lub zdrowie nie pozwalają na wycieczkę do kina czy teatru, może urządzić sobie seans w domu.

Czytaj także: Seniorzy nie przywiązują wagi do bezpieczeństwa w sieci – alarmuje BIK

Resort cyfryzacji zachęca także seniorów do robienia zakupów przez internet, tłumacząc im w skrócie, jak wygląda proces zamawiania towarów. W organizację kampanii zaangażował się Państwowy Instytut Badawczy NASK. Deklarowane cele akcji to chociażby przełamywanie barier związanych z korzystaniem z technologii przez osoby w różnym wieku oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa.

źródło: gov.pl

Sprawdź najnowsze wpisy