Serial The Last of Us

Powstanie serial The Last of Us i trafi na HBO

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

To już pewne – powstanie serial The Last of Us, a na dodatek ma on trafić na antenę HBO. O pracach nad projektem poinformowało studio Naughty Dog, a to nie koniec dobrych informacji na ten temat. Nad serialem będzie bowiem czuwał Neil Druckmann, reżyser gry oraz Craig Mazin, który współtworzył ostatni hit od HBO, czyli Czarnobyl.

Ci, którzy grali w The Last of Us, z pewnością myśleli sobie, że to gotowy materiał na film. Produkcja stworzona przez Naughty Dog faktycznie ma bardzo filmową narrację i dziwne jest to, że dopiero teraz zabrano się za to, by przerobić tytuł na serial. Wiadomość jest o tyle interesująca, że w jego produkcję zaangażowani będą ludzie, którzy znają się na temacie najlepiej, więc istnieje szansa, że dostaniemy pełnowartościowe dzieło.

Serial The Last of Us

Serial The Last of Us ma być pierwszą dużą produkcją od PlayStation Productions, czyli działu mającego zajmować się tylko tego typu rzeczami. Oprócz samego Druckmanna oraz Mazina w projekt zaangażowani będą także Carolyn Strauss (producentka wykonawcza m.in. Gry o Tron) oraz Evan Wells (obecny dyrektor w Naughty Dog). Reżyser gry stwierdził, że Craig Mazin ma niesamowite wyczucie oraz doskonale rozumie ducha samej gry.

Zobacz też: TCL – składany „na trzy” smartfon w akcji

The Last of Us to dzieło, które tak naprawdę zamykało poprzednią generację konsol od Sony. Ostatni duży tytuł jeszcze przed premierą PlayStation 4. Tytuł trafił później wprawdzie i na ten sprzęt, ale po raz pierwszy pojawił się jeszcze na „trójce”. Obecnie chyba wszyscy gracze, którzy przeszli The Last of Us, czekają na drugą odsłonę serii.

Ta ma pojawić się dopiero w maju, ale pierwsze materiały z rozgrywki pokazują, że jest na co czekać. Nie wiadomo jeszcze, o czym dokładnie będzie opowiadał serial dla HBO. Wątpliwe jest to, żeby był prostym przełożeniem scenariusza gry na potrzeby telewizji. O wiele bardziej prawdopodobne wydaje się to, że poznamy losy bohaterów, którzy żyją w świecie, gdzie pełno jest zarażonych. Zobaczmy, czy będą to Joel lub Ellie.

Źródło: Hollywood Reporter / Naughty Dog

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy