Obraz promocyjny gry Fortnite Battle Royale z wielką postacią w pancerzu oraz fabryką w tle na postapokaliptycznym krajobrazie.
LINKI AFILIACYJNE

Fallout pojawi się w Fortnite. Bethesda wykorzystuje rosnącą popularność serii

3 minuty czytania
Komentarze

W ciągu ostatnich kilku tygodni franczyza Fallout na dobre wróciła do żywych. Wszystko to zasługa serialu od Amazon Prime Video, który przypomniał jak świetne uniwersum w swoich rękach ma Bethesda. Firma z Maryland wyraźnie idzie za ciosem i już teraz zapowiada współpracę z Epic Games w kontekście gry Fortnite.

Fallout w Fortnite – takie połączenie może być epickie

Grafika przedstawia postacie z gry Fortnite rozlokowane wokół dużego napisu "FORTNITE". Postacie są kolorowe i dynamiczne, przedstawione na tle jasnego nieba.
Fot. Epic Games / materiały prasowe

Epic Games przyzwyczaiło nas do tego, że regularnie współpracuje z dużymi franczyzami oraz osobistościami, wprowadzając do gry Fortnite różnego rodzaju wydarzenia specjalne czy po prostu skórki do postaci. Ostatnio twórcy jednej z najpopularniejszych produkcji battle royal na rynku podjęli się wspólnych działań z uniwersum Gwiezdnych Wojen czy twórcami anime Awatar: Legenda Aanga.

Niemniej już 24 maja w grze Epic Games zadebiutuje nowy sezon rozgrywki, a to oznacza, że deweloperzy muszą przygotować dla graczy sporo nowości. Okazuje się, że za jedną z nich będzie odpowiadać Bethesda, która wprowadzi do Fortnite zawartość z Fallouta.

Zdjęcie promocyjne Fortnite Battle Royale, przedstawiające postać w masywnej, futurystycznej zbroi na tle dymu i mechanicznych konstrukcji.
Fot. X, zrzut ekranu

Na moment publikacji tego tekstu nie znamy żadnych szczegółów dotyczących wydarzeń, które pojawią się wraz z nowym sezonem rozgrywki. Niemniej już teraz możemy przewidywać, że do sklepu gry trafią skórki oraz przedmioty specjalne związane właśnie z serią od Bethesdy. Dodatkowo tak duża zapowiedź sugeruje, że Epic Games przygotowało dedykowany event, w trakcie którego na mapie pojawią się miejsca nawiązujące do postapokaliptycznych gier oraz serialu Amazon Prime Video.

Co wiemy o nowym sezonie gry? Epic Games wciąż nie zdradza nowości

Pinata w kształcie lamy z plecakiem stoi na tle krajobrazu z gry, po prawej stronie widoczne jest logo "EPIC GAMES", w tle gra Fortnite
Fot. Epic Games / materiały prasowe

Tak jak wyżej wspomniałem, nowy sezon trybu battle royal zadebiutuje już 24 maja, czyli w najbliższy piątek. W praktyce oznacza to, że Epic Games odświeży mapę, doda nowy karnet sezonowy oraz wprowadzi do rozgrywki szereg nowych broni i umiejętności. Bardzo możliwe, że już w pierwszych dniach trwania nowego sezonu zobaczymy event związany z uniwersum Fallout. Niemniej na potwierdzenie tych wiadomości musimy poczekać co najmniej do drugiej połowy przyszłego tygodnia.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Wszystkich graczy produkcji od Epic Games już teraz zapraszamy do naszego poradnika dotyczącego kodów do Fortnite. Z tego kompendium wiedzy dowiecie się między innymi, jak działają komendy w grze oraz jakie darmowe przedmioty możecie otrzymać w aktualnym sezonie.

Źródło: Epic Games. Zdjęcie otwierające: Epic Games / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw