ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ekran Oppo Watch

Ekran Oppo Watch – to może być prawdziwy hit

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Ekran Oppo Watch zapowiada się całkiem interesująco, a firma postanowiła zdradzić kilka szczegółów na jego temat na kilka dni przed samą premierą urządzenia. Ta ma nastąpić 6 marca, a oprócz smartwatcha zobaczymy wtedy także nowego flagowca producenta, czyli Oppo Find X2. I choć smartfon zapowiada się wyjątkowo ciekawie, to chyba bardziej interesuje nas pierwszy w historii firmy inteligentny zegarek.

ekran Oppo Watch
Fot. Oppo Watch

Oppo zdecydowało się na dość odważny ruch, bo choć sprzęty ubieralne to całkiem popularne rozwiązanie, to już wygląd urządzenia może tutaj trochę namieszać. Nie da się zaprzeczyć, że sprzęt jest podobny do Apple Watch i to głównie przez sam wygląd koperty. I choć zrezygnowano z koronki, a zamiast niej pojawił się dodatkowy przycisk, podobieństwa są znaczne.

Ekran Oppo Watch – co już wiadomo?

Wiemy już, że Oppo Watch pojawi się przynajmniej w dwóch kolorach – złotym oraz czarnym. Z opublikowanej przez firmę grafiki wynika też, że będzie możliwość nawiązywania przez niego połączeń głosowych, co z pewnością przyda się w codziennym życiu. Nie jest to może najwygodniejsza forma komunikacji, ale dobrze, że jest. Prawdopodobnie pojawi się możliwość skorzystania z funkcji eSIM, ale to może być uzależnione od wersji sprzętowej. Teraz wiemy także, co zaoferuje ekran Oppo Watch. Do tej pory wiadomo było, że będzie on zaokrąglony, ale nic więcej na jego temat nie zdradzono.

Zobacz też: Pixel doczekał się ciekawej aktualizacji

Przekątna ma mieć 1,91 cala, a zagęszczenie pikseli ma wynosić 326 ppi. Do tego ekran Oppo Watch ma mieć 100% pokrycia dla DCI-P3. Wygląda więc na to, że będziemy mieli do czynienia ze sprzętem z wyższej półki, co może przełożyć się na jego cenę. Wprawdzie Oppo stara się nie przesadzać z cenami swoich urządzeń, więc nie spodziewamy się tego, by ich inteligentny zegarek kosztował krocie. Sprzęt ma działać na Wear OS i mieć możliwość wykonywania prostego EKG.

Źródło: Oppo / GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy