Do właścicieli smartfonów od Google przybędzie niedługo marcowa aktualizacja Pixela. Nie do wszystkich jednocześnie, ale to już standardowa procedura, do której można się przyzwyczaić. Tym razem użytkownicy smartfonów dostaną kilka nowych, ciekawych funkcji, ale niestety, nie ze wszystkich będzie się dało skorzystać w Polsce.

Marcowa aktualizacja Pixela
Fot. Google

Nowe funkcje oraz możliwości w smartfonach to coś, co chyba zawsze cieszy ich użytkowników. Niezależnie od tego, jak niewielkie byłby to zmiany. W przypadku Pixela tych zmian trochę teraz będzie i choć nie są rewolucyjne, to z pewnością ucieszą posiadaczy smartfonów. O ile będą w stanie z nich skorzystać.

Marcowa aktualizacja Pixela

Co przynosi marcowa aktualizacja Pixela? Zacznijmy od samych gestów, które zostały dodane w Motion Sense. Od teraz będzie można zatrzymywać oraz ponownie uruchamiać muzykę, bez konieczności dotykania czy podnoszenia telefonu z biurka. Wystarczy zatrzymać nad urządzeniem na chwilę dłoń. Mała rzecz, a cieszy. Kolejna z nowości nie dotyczy niestety Polski, ale zostanie udostępniona w Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Do tej pory aplikacja Personal Safety dostępna była jedynie w Stanach Zjednoczonych i pozwala na szybkie połączenie się ze służbami ratowniczymi w chwili, kiedy telefon wykryje, że użytkownik uczestniczył w wypadku. Numer alarmowy można wybrać głosowo lub za pomocą pojedynczego stuknięcia w ekran. Jeżeli użytkownik nie będzie reagował, Pixel sam ma wysyłać informacje o jego lokalizacji do zdefiniowanych wcześniej numerów.

Zobacz też: Huawei Search App – firma szuka alternatywy dla wyszukiwarki Google

Wielka szkoda, że Google nie wypuścił jeszcze Personal Safety na inne regiony, bo to coś, co faktycznie może uratować komuś życie. Niewykluczone jednak, że w końcu funkcja pojawi się także i w innych krajach, choć znając giganta z Mountain View, nie stanie się to zbyt szybko. Dobra wiadomość za to dla użytkowników Pixel 2, bo zacznie pojawiać się u nich Live Caption, czyli możliwość nagrywania odtwarzanych na smartfonie plików.

Nowe emoji

Marcowa aktualizacja Pixela przynosi także wysyp nowych emoji, które mają bardziej zróżnicować ich wygląd pod względem płci oraz koloru skóry. Dodatkowo pojawi się więcej ikon, które będą reprezentowały różne wariacje na temat związków oraz tworzonych par. Łącznie ma się pojawić 169 emoji. Dodane zostaną także nowe możliwości w komunikatorze Duo, gdzie wykorzystano technologie AR. Efekty mają odzwierciedlać to, jaki wyraz twarzy ma użytkownik. Korzystający z Pixel 4 będą także mogli lepsze zdjęcia z wykorzystaniem kamery do selfie, gdzie poprawiono Portrait Blur. Chętni będą także mogli tworzyć zdjęcia 3D na Facebooka.

Mocarny Power Button

Kolejna nowość, która nie będzie dostępna w Polsce, za to będą mogli z niej skorzystać użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch oraz Tajwanu czy Singapuru. Korzystając z Pixel 4 i przytrzymując dłużej przycisk włączający telefon, będzie można od razu przeglądać podpięte do Google Pay karty, a co za tym idzie, także np. bilety na samolot i wszystko, co jest powiązane z podróżą. Dodatkowo można tam umieścić kontakty d wybranych osób oraz informacje medyczne.

Robiąc screenshot karty pokładowej, a konkretniej kodu kreskowego, można będzie na żywo śledzić informacje o naszym locie. Ten dodatek pojawi się na urządzenia Pixel 4, 3 oraz 3a we wszystkich krajach, które wspierają Google Pay, czyli także i w Polsce.

Ciemny motyw to nie wszystko

Od teraz będzie możliwość ustawienia Ciemnego motywu w telefonie, uzależniając go od wschodu oraz zachodu słońca. Ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy wolą mieć zmienne ustawienia, a sami nie chcą tego robić, więc Google zrobi to za nich. Pojawi się także możliwość automatycznego wyciszenia telefonu w momencie połączenia z konkretną siecią Wi-Fi lub w danej lokalizacji, czyli np. kiedy będzie wchodziło się do biura. Dodatkowe informacje o aktualizacji możecie znaleźć na blogu Google.

Źródło: Google / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.