ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Problemy Samsunga w Wietnamie

Kwarantanna w Wietnamie – Samsung może mieć poważne kłopoty

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wietnam podejmuje dodatkowe środki ostrożności przed koronawirusem. Wszystkie osoby przybywające z Korei Południowej zostaną poddane kwarantannie na 14 dni. Jednocześnie zawieszone zostanie zwolnienie z obowiązku wizowego dla turystów z Korei Południowej. Problem w tym, że około 50% wszystkich sprzedawanych na całym świecie smartfonów Galaxy jest produkowana w zakładach Samsunga w Wietnamie. Stan kwarantanny może zakłócić produkcję firmy, potencjalnie prowadząc do braków w dostawach.

Problemy Samsunga w Wietnamie

Problemy Samsunga w Wietnamie

Raporty wskazują, że Korea Południowa ma najwięcej zachorowań na Koronawirusa zaraz po Chinach. Biorąc jednak pod uwagę liczebność i rozmiary państwa może być krajem z największym współczynnikiem zachorowań. Obecnie w kraju tym potwierdzono ponad 2300 przypadków i liczba ta stale rośnie. Wybuch epidemii zakłócił lokalną gospodarkę. Odbił się także w dużym stopniu na sprzedaży Samsunga Galaxy S20. Wszystko dlatego, że ludzie czują obawy przed odwiedzaniem lokalnych sklepów. Podobnie Samsung postanowił tymczasowo zamknąć swoją fabrykę Galaxy Z Flip w Korei Południowej w ubiegłym tygodniu, po tym, jak jeden z pracowników okazał się nosicielem wirusa.

Zobacz też: 5G miało być szansą dla Nokii – może się okazać gwoździem do trumny

Do tej pory Wietnam miał tylko 16 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Kraj ten zamieszkuje także olbrzymia liczba osób pochodzących z Korei Południowej, bo aż ponad 200 tysięcy. W związku z tym, że wielu mieszkańców Korei Południowej, wśród nich pracownicy Samsunga, często podróżuje między tymi państwami, rząd wietnamski zdecydował, że najlepszym sposobem walki z epidemią jest ustanowienie 14-dniowej kwarantanny dla każdego nowego przybysza z Korei Południowej. Czas pokaże, jaki wpływ kwarantanna ta może mieć na harmonogram produkcji Samsunga w Wietnamie. Warto tu podkreślić, że dwie największe fabryki smartfonów firmy znajdują się właśnie w tym kraju.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy