ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy Z Flip 5G Snapdragon 865 Plus

A jednak! Koronawirus wstrzymuje produkcję Samsung Galaxy Z Flip

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wczoraj podzieliłem się z Wami swoją opinią na temat początku roku dla Samsunga, który po prostu nie mógł być lepszy. Organizacja Koreańczyków, przemyślane decyzja i ten nieszczęsny koronawirus działały tylko na szkodę konkurencji. Jednak tym razem los padł na lidera mobilnego rynku, który musiał zamknąć fabrykę, w której produkowany jest Galaxy Z Flip oraz Galaxy Fold. Tym samym wstrzymana produkcja może się odbić na wydłużonym oczekiwaniu zainteresowanych, którzy ustawiają się w kolejce po swój wymarzony, składany smartfon. W końcu ten sprzedaje się bardzo dobrze.

Produkcja Galaxy Z Flip wstrzymana – Samsung też nie ma szczęścia do koronawirusa

samsung galaxy z flip premiera specyfikacja wyglad cena

COVID-19, bo tak brzmi poprawna politycznie nazwa koronawirusa, zbiera żniwa – już ponad 2000 osób zmarło na świecie z jego powodu. Naturalnie większość z nich to Chińczycy. Jest to też powód, dlaczego tegoroczne MWC zostało odwołane. Pojawiające się zgłoszenia o zarażeniach w kolejnych państwach na świecie nie ominęły Wietnamu. Dokładniej chodzi o fabrykę Samsunga w Gumi, gdzie jeden z pracowników został zainfekowany koronawirusem. Jak wspomniałem wcześniej, jest to miejsce produkcji Galaxy Z Flip i Galaxy Fold. Reakcja Koreańczyków była jednoznaczna – firma wstrzymuje pracę i zamyka fabrykę. Cała będzie wyłączona z użytku przynajmniej do jutra, 24 lutego, podczas gdy dział, na którym pracował chory pracownik, zostaje zamknięty do 25 lutego. Do tego Samsung poddał kwarantannie osoby, które miały kontakt z zarażonym – będą badani pod kątem możliwego zarażenia wirusem COVID-19.

Zobacz też: Google ostrzega użytkowników Edge o zagrożeniach.

Do tego Samsung zaleca pracownikom, aby od poniedziałku przychodzili do pracy w maseczkach, ograniczać przemieszczanie się, a wszelkie konferencje odbywały się online. Obecnie nie wiadomo, jakie dokładnie straty mogą wyniknąć z przerwanej produkcji, a raczej o jakim opóźnieniu w dostawach możemy mówić w kontekście sprzedaży Galaxy Z Flip.

Źródło: GSM Arena, SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy