Netflix to najpopularniejszy serwis streamingowy z filmami i serialami na świecie. Platforma ponadto cieszy się niesamowicie dobrymi opiniami, przez co ma świetną motywację do regularnego ulepszania usługi, którą jest. Teraz na Netflixie pojawiły się zupełnie nowe listy, które przedstawiają topowe seriale i filmy danego dnia.

Topowe filmy i seriale na Netflixie – nowa funkcja już dostępna w serwisie

Netflix top filmy seriale

Przez ostatnie pół roku Netflix testował codzienne zestawienia topowych filmów i seriali w Meksyku oraz Wielkiej Brytanii. Nowość została przyjęta przez użytkowników tamtejszych państw bardzo ciepło, więc teraz platforma udostępniła ją także w innych krajach, w tym w Polsce. Znajduje się w zakładce Filmy (Top 10 wśród filmów w Polsce dzisiaj) i Seriale i programy (Top 10 seriali w Polsce dzisiaj).

Zobacz także: Telewizja ma większy wpływ na życie Polaków niż na obywateli innych krajów

Oczywiście „topowe” oznacza w tym wypadku „najpopularniejsze” – ranking bazuje na liczbie odtworzeń danego tytułu w konkretnym dniu i kraju. Rzecz jasna nie jest to nic wielkiego, ale nie da się ukryć, że funkcja jest przydatna, bo pozwala być na bieżąco z filmami i serialami „na topie”, a w dodatku może podsunąć co niektórym pomysł na to, co obejrzeć. Netflix zaznacza, że zestawienia będą regularnie aktualizowane każdego dnia. Co dziwne, nowość jest już dostępna na stronie internetowej i w aplikacji na telewizory, a w apce na smartfony jej nie widać (przynajmniej u mnie i kilku znajomych).

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.