ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 5 wyglad

Google po raz pierwszy wspomniało o Pixelu 5

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google to prawdziwy gigant, który od kilku lat ma w swoim portfolio także smartfony. W połowie października ubiegłego roku zadebiutowała rodzina Pixel 4, a w Sieci już pojawiają się przecieki o jej następcy – trzy dni temu mogliśmy zobaczyć render rzekomo przedstawiający plecki Pixela 5, a teraz o nadchodzącym flagowcu wspomniało samo Google. Dzieje się!

Google wspomina o Pixelu 5 – prace nad smartfonem muszą już trwać

Google Pixel 5 wzmianka

Komentując zmiany w kodzie w Android Open Source Project, jeden z programistów pracujących w Google wyraźnie zaznaczył, że fragment nie działa na Pixelu 4, lecz nie wie jak z Pixelem 5, bo nie miał okazji go na nim przetestować. Nie da się ukryć, że komentarz dewelopera wyraźnie sugeruje, że Pixel 5 już istnieje, choć na pewno w bardzo wczesnym stadium. Co więcej, wzmianka informuje ponadto, jak będzie się nazywał następca Pixela 4, lecz zmiana cyfry w nazwie na większą raczej nie powinna być dla nikogo przesadnym zaskoczeniem.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Samsung Galaxy S10, konsola Xbox One X, tablet Lenovo Tab M10 QS450 i więcej w naprawdę fenomenalnych cenach!

Według informacji ujawnionych przez 9to5Google, smartfony Pixel 5 i Pixel 5 XL mają kolejno kryptonimy Redfin i Bramble, lecz oczywiście nie są to doniesienia, które można brać za pewnik. Premiera nowych urządzeń od giganta z Mountain View najprawdopodobniej odbędzie się w październiku, lecz na chwilę obecną jest o wiele za wcześnie, by móc mówić o konkretnych datach.

Źródło: 9to5Google, PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy