google pixel 5 wyglad

Wygląd Pixel 5 zupełnie odmieniony? Google może szykować poważne zmiany

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Już przyzwyczailiśmy się do tego, że Google jest niezależnym producentem smartfonów. Marka Pixel się przyjęła, choć oficjalnie jeszcze jej nie ma na polskim rynku, ale może Pixel 5 to zmieni? Wygląd tego smartfona trafił do Sieci w formie typowej dla tego producenta, czyli poprzez filmy na YouTubie. Poznajemy wyłącznie tył urządzenia, co jest zresztą głównym elementem rozpoznawalnym dzisiejszych smartfonów. W przypadku Pixeli był on też charakterystyczny od pierwszej generacji, więc zapowiada się, że czas na zmiany.

Pierwszy wygląd nowego smartfona Google w Sieci – Pixel 5 odcina się od poprzedników

Naturalnie Pixel 5 swoją światową premierę zapewne będzie miał w ostatnim kwartale roku. Wcześniej Google przedstawi Pixela 4a, który jest już nam dosyć dobrze znany. Niemniej chętnie posłuchamy też o planach dotyczących tytułowego Pixela 5. Do Sieci trafił jego wygląd, który jest omawiany na powyższym filmie w okolicach 4:30.

google pixel 5 wyglad

Pixele zawsze wyróżniały się swego rodzaju oknem na świat. Ostatnia znana nam oficjalnie generacja poniekąd porzuciła ten pomysł na rzecz wyspy z dwoma aparatami. Jak możecie zobaczyć powyżej, ta przechodzi na środek i tworzy zupełnie nowy kształt z trzema matrycami. Naturalnie to kwestia gustu, jak zostanie całość odebrana, ale to, co najważniejsze, to fakt, że całość wygląda w miarę… oryginalnie i unikalnie, co powinno być kluczowe dla producentów.

Zobacz też: Xiaomi Mi 10 Pro to nowy lider DxOMark.

W przypadku innych producentów, którzy mieliby pokazać dany model najwcześniej za pół roku, to stwierdziłbym, że trzeba na ten wyciek patrzeć z przymrużeniem oka. Jednak to Google, czyli firma, której modele poznajemy właśnie w takim okresie. Firma, która ewidentnie sama angażuje się w nieoficjalną promocję swoich niezaprezentowanych jeszcze urządzeń. Dlatego w tym wypadku nie zdziwię się, jak to zwyczajne… badanie rynku poprzez pokazywanie prototypów.

Źródło: GSM Arena, YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy