Już przyzwyczailiśmy się do tego, że Google jest niezależnym producentem smartfonów. Marka Pixel się przyjęła, choć oficjalnie jeszcze jej nie ma na polskim rynku, ale może Pixel 5 to zmieni? Wygląd tego smartfona trafił do Sieci w formie typowej dla tego producenta, czyli poprzez filmy na YouTubie. Poznajemy wyłącznie tył urządzenia, co jest zresztą głównym elementem rozpoznawalnym dzisiejszych smartfonów. W przypadku Pixeli był on też charakterystyczny od pierwszej generacji, więc zapowiada się, że czas na zmiany.

Pierwszy wygląd nowego smartfona Google w Sieci – Pixel 5 odcina się od poprzedników

Naturalnie Pixel 5 swoją światową premierę zapewne będzie miał w ostatnim kwartale roku. Wcześniej Google przedstawi Pixela 4a, który jest już nam dosyć dobrze znany. Niemniej chętnie posłuchamy też o planach dotyczących tytułowego Pixela 5. Do Sieci trafił jego wygląd, który jest omawiany na powyższym filmie w okolicach 4:30.

google pixel 5 wyglad

Pixele zawsze wyróżniały się swego rodzaju oknem na świat. Ostatnia znana nam oficjalnie generacja poniekąd porzuciła ten pomysł na rzecz wyspy z dwoma aparatami. Jak możecie zobaczyć powyżej, ta przechodzi na środek i tworzy zupełnie nowy kształt z trzema matrycami. Naturalnie to kwestia gustu, jak zostanie całość odebrana, ale to, co najważniejsze, to fakt, że całość wygląda w miarę… oryginalnie i unikalnie, co powinno być kluczowe dla producentów.

Zobacz też: Xiaomi Mi 10 Pro to nowy lider DxOMark.

W przypadku innych producentów, którzy mieliby pokazać dany model najwcześniej za pół roku, to stwierdziłbym, że trzeba na ten wyciek patrzeć z przymrużeniem oka. Jednak to Google, czyli firma, której modele poznajemy właśnie w takim okresie. Firma, która ewidentnie sama angażuje się w nieoficjalną promocję swoich niezaprezentowanych jeszcze urządzeń. Dlatego w tym wypadku nie zdziwię się, jak to zwyczajne… badanie rynku poprzez pokazywanie prototypów.

Źródło: GSM Arena, YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.