ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

mLegitymacja wreszcie dostępna na iOS

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Aplikacja mObywatel jest jednym z przypadków, kiedy wersja na system Android jest priorytetowa. Właściciele urządzeń Apple otrzymali wreszcie moduł mLegitymacja na iOS. Dzięki temu mogą oni skorzystać z elektronicznych wersji legitymacji szkolnej oraz studenckiej.

Kolejny moduł aplikacji mObywatel wreszcie dostępny dla użytkowników iOS

mLegitymacja na iOS

Jak poinformował serwis Cashless, w App Store pojawiła się najnowsza aktualizacja aplikacji mObywatel. To właśnie dzięki niej uczniowie oraz studenci posiadający smartfon od Apple mogą zostawić swoje tradycyjne legitymacje w domu. Wszystkie niezbędne informacje znajdą się od teraz w telefonie, a elektroniczny dokument pozwoli między innymi na szybsze udowodnienie uprawień do wszelkiej maści zniżek i zwolnień z opłat. Należy jednak pamiętać, że z mLegitymacji nie skorzysta każdy użytkownik. Największą barierą w tej chwili wydaje się fakt, że szkoła musi mieć podpisaną umowę z Ministerstwem Cyfryzacji. Niestety na tę chwilę bardzo mało szkolnych placówek oferuje tę możliwość. Kolejnym problemem w użytkowaniu będzie wymagana aktywacja usługi przy użyciu kodu QR lub kodu aktywującego. Jednakże brak konieczności noszenia ze sobą tradycyjnego dokumentu na pewno rozwiązuje pewien problem. Wszak legitymację łatwiej zgubić aniżeli smartfon, który używany jest z pewnością częściej niż legitymacja. Możliwość korzystania z mLegitymacji jest więc nie tylko wygodna, ale również bezpieczna. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że usługa ta zainteresuje większą ilość szkół oraz uczelni.

Zobacz też: Razer Blade 15 – demon prędkości w smukłej obudowie. Moje wrażenia

Parę tygodni temu aplikacja otrzymała również aktualizację, dzięki której można używać modułu eRecepty, a także moduł Polak za granicą, dla osób wyjeżdżających z kraju. Przypomnijmy, że mObywatel to aplikacja rządowa zawierająca takie usługi jak mTożsamość (elektroniczny dowód osobisty), mPojazd (dowód rejestracyjny samochodu lub motocykla i potwierdzenie zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego) czy właśnie mLegitymacja (elektroniczna wersja legitymacji szkolnej lub studenckiej). Według zapewnień resortu cyfryzacji jeszcze przed wakacjami do mObywatela będzie można dodawać prawo jazdy. Niestety, ale nadal nie wszystkie urzędy i instytucje honorują cyfrowe dokumenty wyświetlane na smartfonie. Miejmy jednak nadzieję, że zmieni się to w najbliższej przyszłości.

Źródło: Tabletowo

Sprawdź najnowsze wpisy