Tesla wstrzymuje prace w Niemczech, które miały zacząć przygotowania do postawienia tam ogromnej fabryki producenta. Firma miała zamiar wyciąć 92 hektary lasu, ale na jej drodze stanęli ekolodzy, którzy obawiają się tego, że wycinka będzie szkodliwa dla środowiska. To jednak nie sprawi, że Tesla odpuści, bo wygląda na to, że to tylko tymczasowa przerwa w pracach.

Tesla wstrzymuje prace
Fot. PixaBay

Trzeba przyznać, że plany Tesli na budowę gigafabryki w Niemczech są wyjątkowo ambitne. Wycinka 92 hektarów lasu miała się bowiem odbyć w zaledwie… trzy dni. Takie tempo nie spodobało się lokalnym ekologom, którzy zgłosili swoja wątpliwości do sądu, a ten przystał na ich wniosek. Wygląda więc na to, że budowa fabryki zostanie opóźniona, ale prawdopodobnie nie na długo.

Tesla wstrzymuje prace

To, że Tesla wstrzymuje prace w Niemczech nad budową fabryki, to tylko przeszkoda na drodze giganta. Szczególnie że wcześniej poinformowano firmę, że ta może rozpocząć etap przygotowawczy pod budowę, ale jednak „na własne ryzyko”. Widać jednak, że tak wielka inwestycja nie mogła rozpocząć się bez problemów. Budowa ma powstać w Gruenheide, a tamtejsi ekolodzy z Zielonej Ligii Brandenburgii (Gruene Liga Brandenburg) zgłosili swoje obawy odnośnie samego projektu. Według nich tak szybka wycinka drzew i to na takim dużym obszarze wpłynie na dziką przyrodę oraz zasoby wodne w okolicy.

Zobacz też: StarCraft Ghost – skasowany projekt wycieka do sieci

Sąd przychylił się do ich wniosku, więc Tesla tymczasowo musi powstrzymać się przed dalszymi pracami. Jednak jak sam sąd dodał, nie należy zakładać, że sam wniesiony wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Trzeba go jednak przeanalizować, zanim wydane zostanie oficjalne pozwolenie na zaczęcie budowy. Tesla ogłosiła, że chce wybudować gigafabrykę zaledwie w listopadzie zeszłego roku, więc tempo ich prac jest iści zabójcze. Zresztą doskonale widać to po planach firmy, bo usunięcie 92 hektarów drzew to niełatwe zadanie. Szczególnie kiedy chce się to zrobić w zaledwie trzy dni. To jednak tak wielka inwestycja, że nie spodziewamy się, aby kłopoty Tesli trwały długo.

Źródło: Reuters / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.