Popularny polski serwis aukcyjny udostępnił swoją własną platformę szkoleniową. Akademia Allegro ma pozwolić użytkownikom serwisu zwiększyć swoją wiedzę odnośnie sprzedaży i zakupów na Allegro. Już wcześniej na YouTube działał kanał z krótkimi prezentacjami na tematy związane z funkcjonowaniem Allegro. Teraz serwis zachęca do korzystania z całej platformy szkoleniowej.

Jak działa Akademia Allegro?

Platforma szkoleniowa Allegro zawiera kursy online. Żeby uzyskać do nich dostęp, należy zalogować się na swoje konto Allegro. Platforma szkoleniowa jest dostępna w dwóch językach: polskim oraz angielskim. Tematy poruszane w kursach będących jej częścią to m.in. sprzedaż na Allegro, promowanie swoich ofert, bezpieczne zakupy. Z materiałów dostępnych na platformie można również dowiedzieć się, jak założyć działalność gospodarczą oraz jak komunikować się z klientami. Nie zabrakło też kursów dotyczących analityki internetowej i pakowania sprzedawanych produktów.

Poszczególne kursy w ramach Akademii Allegro są podzielone na krótkie lekcje. Zawierają one filmy z wypowiedziami ekspertów, animacje, artykuły oraz mapy myśli. Za pośrednictwem platformy można zapisać się także na webinary organizowane przez Allegro. Najbliższe szkolenia online mają dotyczyć konstruowaniu tytułów oraz opisów ofert. Poruszane będą także kwestie doboru zdjęć ilustrujących ofertę oraz strefy okazji.

Czytaj także: Allegro dołączyło do największych platform e-commerce na świecie

Allegro zapowiedziało rozwój projektu, jakim jest platforma szkoleniowa, nazwana akademią. W przyszłości mają się pojawiać kolejne lekcje poruszające coraz to nowe tematy związane ze sprzedażą i zakupami na Allegro. Twórcy akademii zapowiedzieli także, że na platformie pojawią się podcasty. Mają być one alternatywą dla artykułów i materiałów wideo, aby można było czerpać wiedzę, będąc zajętym innymi czynnościami.

źródło: allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.