allegro największych e-commerce

Allegro dołączyło do największych platform e-commerce na świecie

Newsy

Allegro znalazło się na liście największych platform e-commerce na świecie. Dane przedstawiła firma SimilarWeb. Przed Allegro znajdują się takie serwisy, jak Rakuten czy eBay, ale to pierwszy raz w historii, gdy w czołowej dziesiątce znalazła się polska platforma sprzedażowa.

Kto oprócz Allegro znalazł się w gronie największych platform e-commerce?

allegro największych e-commerce

Allegro zajęło 10. miejsce na liście największych internetowych platform sprzedażowych. Tym samym polska platforma zamyka całą stawkę z wynikiem niecałych 194 mln wizyt miesięcznie. Wyżej na liście znajdują się takie serwisy, jak Shopee, Tmall, JD, Walmart, Rakuten i Mercado Libre. Podium otwiera Aliexpress z wynikiem 865.2 mln wizyt miesięcznie. Na drugim miejscu znalazł się eBay, który notuje 1 mld 800 mln odsłon w miesiącu. W całym rankingu wygrywa platforma Amazon, która jest zarządzana przez Jeffa Bezosa – najbogatszego człowieka na świecie. Amazon jest miesięcznie odwiedzany 4 mld 600 mln razy.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Czytaj także: Allegro otworzyło własny portal społecznościowy

Allegro to jedyna platforma w całym zestawieniu, która działa wyłącznie na terenie Europy. Choć Allegro zajęło ostatnie miejsce w rankingu, to do dwóch konkurentów z wyższych miejsc traci bardzo niewiele. Shopee zanotowało bowiem nieco ponad 195 mln wizyt miesięcznie, a Tmall – ponad 202 mln. Platformy zajmujące miejsca 7 i wyższe mają już jednak znacznie lepsze wyniki. Polski rynek e-commerce rozwija się i jest już warty blisko 12 mld euro. Dzieje się tak m.in. dzięki Allegro, ale wpływ na ten rozwój mają także liczne sklepy internetowe, z których Polacy chętnie korzystają.

źródło: wirtualnemedia


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x