Sztuczna Inteligencja zadba o aktualność Wikipedii

Sztuczna inteligencja zadba o aktualność wpisów na Wikipedii

Newsy

Dobrze jest być sceptycznym wobec artykułów w Wikipedii z wielu powodów. Pomijając działalność zwykłych trolli, poważnym problemem jest także możliwość uzyskania nieaktualnych informacji. W końcu wielu redaktorów nie stara się edytować swoich wpisów na bieżąco. Co prawda istnieją boty, które mogą edytować Wikipedię. Jednak zazwyczaj ograniczają się one do aktualizacji szablonów lub do walki z wandalizmem.

Sztuczna Inteligencja zadba o aktualność Wikipedii

Sztuczna Inteligencja zadba o aktualność Wikipedii

MIT może mieć bardziej użyteczne rozwiązanie. Jego badacze opracowali system AI, który automatycznie przepisuje nieaktualne zdania w artykułach Wikipedii, zachowując jednocześnie ludzki ton. Zmiany te nie powinny więc się zbytnio wyróżniać. System sztucznej inteligencji jest szkolony w zakresie rozpoznawania różnic między zdaniem w artykule z Wikipedii a zdaniem z aktualnymi faktami. Jeśli zauważy jakieś sprzeczności między tymi dwoma zdaniami, to określa, które słowa trzeba usunąć i które bezwzględnie musi zachować. Następnie edytuje zdanie, tak aby brzmiało ono sensownie.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Galaxy S20 będzie bezkonkurencyjny. Rywale Samsunga nie mają szans

System może być również wykorzystywany do uzupełniania zbiorów danych, tym samym potencjalnie zmniejszając stronniczość i poprawiając dokładność. W tej chwili technologia nie jest jeszcze gotowa. Ludzie oceniający dokładność AI dali jej średnią ocenę 4 na 5 w przypadku aktualizacji faktów i 3,85 na 5 w przypadku gramatyki. Radzi sobie lepiej niż inne systemy do generowania tekstu, ale to nadal sugeruje, że można zauważyć różnicę. Jeśli jednak badacze będą w stanie dopracować sztuczną inteligencję, to może ona być użyteczna przy dokonywaniu drobnych edycji w Wikipedii. W przyszłości ten mechanizm może znaleźć także masę innych zastosowań. 

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x