Huawei jako wykonawca b-brand

Huawei po raz kolejny dostał dodatkowy czas na współpracę z amerykańskimi firmami

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Wojna handlowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami trwa w najlepsze. Jej największą ofiarą wydaje się być chiński Huawei, który wycierpiał już naprawdę wiele. Trzy miesiące temu Administracja Donalda Trupma wydała Huaweiowi zezwolenie na współpracę z amerykańskimi firmami, które dobiegło końca w dniu dzisiejszym. Stany Zjednoczone zdecydowały się jednak dać Huaweiowi dodatkowy czas.

Zezwolenie Huaweia na współpracę z Amerykanami po raz kolejny przedłużone

USA oskarża Huawei

Telenowela z Huaweiem i Stanami Zjednoczonymi w rolach głównych wydaje się nie mieć końca. Choć Huawei miał dziś stracić zezwolenie na współpracę z amerykańskimi firmami, to Administracja Donalda Trumpa po raz kolejny zdecydowała się je tymczasowo przedłużyć – choć tym razem tylko o 45 dni, a nie 90 jak poprzednio.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartwatch Samsung Galaxy Watch, smartfon Nokia 3.1, słuchawki HyperX Cloud II i więcej w super cenach!

Z obecnej sytuacji skorzystają obie strony: zarówno Huawei, jak i Amerykanie. Na stronie Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych można przeczytać, że państwo zdecydowało się na przedłużenie licencji dla Huaweia z uwagi na amerykańskich dostawców usług telekomunikacyjnych, którzy potrzebują jeszcze trochę czasu, aby znaleźć alternatywy dla technologii i oprogramowania dostarczanego dotychczas przez Huawei. Całość doskonale pokazuje, że nawet takiemu mocarstwu jak USA nie jest łatwo całkowicie uniezależnić się od rozwiązań z Państwa Środka. Co będzie po upływie 45 dni? Nie wiadomo.

Źródło: XDA-Developers, Commerce.gov

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy