Allegro właśnie otworzyło swój własny portal społecznościowy. Jego nazwa to Allegro Gadane. Platforma jest dedykowana użytkownikom Allegro, ale każdy może zapoznać się z treściami, które są generowane na portalu.

Allegro otworzyło własny portal – co na nim znajdziemy?

Allegro to nie tylko platforma zakupowa, ale także liczna i różnorodna społeczność kupujących i sprzedających. By się rozwijać, każda społeczność potrzebuje miejsca, w którym jej członkowie mogą swobodnie dyskutować. Jedno miejsce skupiające klientów Allegro umożliwia także szybsze wyszukiwanie sprawdzonych informacji i sprzyja nawiązywaniu długotrwałych relacji. Dlatego właśnie powstało Allegro Gadane – czytamy na stronie Allegro. W praktyce nowa platforma społecznościowa Allegro przypomina swoją strukturą forum dyskusyjne.

allegro otworzyło własny portal

Każdy może przeglądać materiały, które pojawiają się na Allegro Gadane. Żeby jednak móc samemu generować treści w obrębie platformy, a także śledzić i oceniać dyskusje, trzeba się zalogować. Można tego dokonać za pomocą danych swojego konta na klasycznym Allegro. Wtedy też będziemy mogli edytować dane swojego profilu, dodać awatar czy otrzymywać wyróżnienia za pomoc innym użytkownikom serwisu. Obecnie na portalu znajdują się działy z dyskusjami kupujących oraz sprzedających, a także z blogiem społeczności. Allegro zapowiedziało, że z czasem będzie rozwijać strukturę platformy, w zależności od zapotrzebowania użytkowników.

Czytaj także: Usługa „Paczka w Weekend” sprawi, że przesyłka trafi do paczkomatu nawet w niedzielę

Choć Allegro Gadane już jest wykorzystywane jako środek do pytania o radę w problemach z transakcjami, administracja serwisu przypomina: Allegro Gadane to społeczność użytkowników Allegro, a pracownicy pełnią tu wyłącznie funkcje porządkowe. Jeżeli masz pytania, na które może odpowiedzieć wyłącznie pracownik (np. dotyczące blokady konta, usunięcia oferty itp.), napisz do nas przez formularz, na czacie albo zamów rozmowę z nami – oddzwonimy!

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.