ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gry mobilne są szkodliwe na nudę

Gry mobilne królują – przynoszą najwięcej pieniędzy z całej branży

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Branża gier jest naprawdę ogromna. W jej skład wchodzą produkcje pecetowe, konsolowe, a także mobilne – na smartfony i tablety. Choć zapewne wielu osobom będzie ciężko w to uwierzyć, to produkcje ostatniego typu przynoszą najwięcej pieniędzy swoim twórcom. Rynek gier mobilnych jest bowiem aktualnie największym segmentem w całej branży.

Gry mobilne a zarobki – raport

gry mobilne raport

W 2018 roku mobilny segment branży gier wideo był wart 68,5 miliardów dolarów, z czego 54,9 miliardów pochodziło ze smartfonów i 13,6 miliardów z tabletów. Przewidywania analityków na następne lata mówią, że rynek gier mobilnych będzie stale rosnąć, pecetowych i przeglądarkowych spadać, a konsolowych – stać w miejscu.

Branża gier raport

Zobacz także: YouTube Music wkrótce dostanie funkcję, która może zakończyć żywot Muzyki Google Play na dobre

Jeśli chodzi o gry mobilne, to obecnie najwięcej pieniędzy deweloperzy zarabiają na wersjach przeznaczonych na iOS, jednak według prognoz analityków, do 2023 roku Android przegoni system Apple. Co ciekawe, najwięcej zarabiającą grą mobilną w Stanach Zjednoczonych jest obecnie Clash of Clans of fińskiej firmy Supercell. Najwięcej pieniędzy z gier na smartfony i tablety pochodzi z zakupów w aplikacjach (ponad 40%) i reklam wideo (ponad 30%). Dla porównania zwykłe aplikacje najwięcej zarabiają na reklamach graficznych i wideo.

Rynek gier raport

Zapoznając się z opisywanym raportem, ciężko się dziwić producentom, którzy coraz chętniej wydają gry pierwotnie przeznaczone dla konsol czy pecetów na smartfony.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy