ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przełączanie się YouTube na YouTube Music

YouTube Music wkrótce dostanie funkcję, która może zakończyć żywot Muzyki Google Play na dobre

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

YouTube Music to stosunkowo świeży muzyczny serwis streamingowy od giganta z Mountain View, który z czasem ma całkowicie zastąpić Muzykę Google Play. Wygląda na to, że może do tego dojść już w najbliższym czasie, bowiem firma testuje w YouTube Music funkcję, która pozwoli na nieinwazyjną migrację z Muzyki Google Play do nowego serwisu.

Nowa funkcja testowana w YouTube Music – koniec Muzyki Google Play już blisko?

Muzyka Google Play

YouTube Music to świetny muzyczny serwis streamingowy, który wraz z YouTube Premium ma już łącznie ponad 20 milionów płacących użytkowników i cały czas rośnie. Wygląda na to, że Google chce się w końcu pozbyć Muzyki Google Play, bowiem w YouTube Music jest obecnie testowana funkcja, która pozwoli na przeniesienie całej zawartości użytkowników tego pierwszego (m.in. playlist i ustawień) na nową platformę w bardzo prosty sposób.

Zobacz także: Remastery i retro, czyli nowa wyprzedaż w PlayStation Store. Jakie gry warto kupić?

O trwających testach wewnętrznych poinformował zaufany portal 9to5Google, który dowiedział się o nich ze swoich źródeł. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy opisywana funkcja zostanie wdrożona do YouTube Music dla wszystkich użytkowników. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że miała ona trafić do nowej platformy już w zeszłym roku, to raczej prędko. Co dziwne, Google wówczas nawet nie wydało żadnego oświadczenia w sprawie niedotrzymania wyznaczonego terminu. Korzystacie z YouTube Music lub Muzyki Google Play? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy