ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia z e-SIM

E-SIM w Nokiach to już tylko kwestia czasu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

HMD Global, które obecnie kontroluje markę Nokia, złożyło zastrzeżenie znaku towarowego SIMLEY. Zgłoszenie zostało złożone w Urzędzie Własności Intelektualnej Unii Europejskiej (EUOIP) i zostało po raz pierwszy zauważone przez LetsGoDigital. Dotyczy on przede wszystkim obsługi e-SIM. Jednak to nie wszystko. W jego skład wchodzą także inne usługi i funkcje, w tym płatnicze.

Nokia z e-SIM

Nokia z e-SIM

Zgłoszenie zostało złożone przez pośrednika Gilbey Legal z Paryża. Zostało ono zakwalifikowane do klas 9/36/38. Opis pokazuje, że technologia ta będzie służyć wielu funkcjom. Począwszy od usług telekomunikacyjnych, poprzez e-portfel i narzędzie do obsługi bankowej, a skończywszy na usłudze rozszerzonej gwarancji. Może to oznaczać, że Nokia chce nie tylko stworzyć urządzenia z obsługą e-SIM, ale także niezależną usługę płatniczą. Oczywiście możliwe także, że jest to element współpracy z jakimś bankiem lub inną firmą finansową. Jak na razie możemy jedynie spekulować na ten temat. Warto jednak zwrócić uwagę, że coraz więcej producentów oferuje swoje autorskie metody płatności.

Zobacz też: Google niechcący udostępniło materiały swoich użytkowników

Nie wiadomo jednak kiedy możemy się spodziewać usługi e-SIM w smartfonach Nokia. Warto także pamiętać, że ta może oznaczać także nową grupę urządzeń. W końcu e-SIM to nie tylko telefony, ale także smartwatche. Dobrym przykładem jest tutaj Xiaomi Mi Watch. Możliwe więc, że Nokia zechce stworzyć także urządzenie tego typu. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Nokia interesuje się rynkiem urządzeń noszonych. Producent ten w końcu wydał kilka lat temu połączenie smartwatcha i klasycznego zegarka Nokia Sctivite Dteel HR. Możliwe, że znowu zechce uderzyć w ten rynek.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy