Na twitterowym profilu emojipedia oraz na jej stronie internetowej pojawiła się grafika pokazująca nowe ikony emoji, które mają zostać wydane w 2020 roku. Jest to ostateczna wersja listy emotek. Nowe emoji powinny być dostępne na popularnych platformach społecznościowych w drugiej połowie tego roku.

Emoji w 2020 roku – co nowego?

Nowe emotki przedstawiają m.in. herbatę bubble tea, uśmiechniętą twarz z łezką czy rodziców karmiących dzieci butelką. Są też nowe ikony ze zwierzętami, insektami, organami ludzkimi, elementami przyrody oraz przedmiotami codziennego użytku. Emoji powitalne zostały nieco zmodyfikowane. Część ikon zaprzecza tradycyjnemu przypisywaniu pewnych ról społecznych do płci i ma rozszerzać grupę emoji neutralnych pod tym względem i dodanych pod koniec 2019 roku.

emoji 2020

Projekty z powyższej grafiki są jedynie poglądowe. Są to wersje ikon stworzone przez emojipedię. Mają pokazać, jak mogą wyglądać ikony emoji, gdy zostaną udostępnione. Na różnych platformach ostateczne wersje emotek mogą się nieco różnić między sobą.

Czytaj także: Ciemny motyw w Gmailu na Androida przestał być dostępny u niektórych osób

Emoji to piktogramy, z których korzystają użytkownicy internetu. Służą do wyrażania emocji (podobnie jak klasyczne emotikony), ale nie tylko. Wśród emoji znajdziemy również piktogramy obrazujące zwierzęta, jedzenie, miejsca, pogodę, porę dnia czy dyscypliny sportowe. Emoji różnią się między sobą wyglądem w zależności od aplikacji, w której są używane.

źródło: emojipedia

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Mateusz Nowak

    Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.