Microsoft Plasma Bot COVID-19

WHO bije na alarm – koronawirus to już problem w skali globalnej

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła koronawirus jako zagrożenie zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym. Organizacja ponownie zwołała w Genewie posiedzenie Komitetu w jego sprawie. Wcześniej został on uznany za zagrożenie lokalne. Jednak już wtedy WHO podkreśliło, że zamierza się bacznie przyglądać jego postępom. Oznacza to, że koronawirus przestał być jedynie ciekawostką z odległego kraju, a stał się czymś, co może zagrozić bezpośrednio także nam.

Koronawirus zagrożeniem globalnym

Koronawirus zagrożeniem globalnym

Wbrew pozorom o zmianie decyzji nie zadecydowała sytuacja w Państwie Środka. 

Głównym powodem nie jest to, co dzieje się w Chinach, ale to, co dzieje się w innych krajach.

– powiedział szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus, ogłaszając to na konferencji prasowej w Genewie.

Pochodzi to z faktu, że urzędnicy służby zdrowia w Chicago zgłosili pierwszy przypadek w USA przeniesienia koronaawirusa z człowieka na człowieka. Co więcej, wydaje się, że wysiłki na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa w Chinach nie powiodły się, ponieważ infekcja rozprzestrzeniła się obecnie na wszystkie 31 prowincji tego mocarstwa. Koronawirus to tak naprawdę grupa wirusów, do której zalicza się ten konkretny. Jednak jego nazwa 2019-nCoV nie jest zbyt rozpoznawalna, dlatego też niemal wszystkie media i organizacje w komunikatach określają go tym mianem.

Zobacz też: Którą opaskę Xiaomi Mi Band wybrać w 2020 roku? Porównanie

Koszty finansowe epidemii wirusa wciąż rosną wraz z niefortunnymi ofiarami ludzkimi. Coraz więcej firm zamyka wszystkie swoje fabryki i sklepy w Chinach kontynentalnych. Ponadto coraz więcej linii lotniczych anuluje regularne loty do i z Chin kontynentalnych. Należy pamiętać, że Chiny to największy ośrodek produkcyjny i internetowy na świecie. Utrzymuje on bliskie związki ze światowym przemysłem technologicznym. Natomiast ograniczenia nałożone przez Chiny i inne kraje w następstwie wybuchu epidemii koronawirusa nakładają na ten sektor koszty materialne. To tylko pokazuje jak cały świat stał się zależny od Państwa Środka.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy