Targi GDC Koronawirus

Światowa Organizacja Zdrowia uspokaja – koronawirus wciąż nie jest problemem globalnym

Newsy

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała oświadczenie. Według niego wciąż jest jeszcze za wcześnie, aby ogłosić międzynarodowy stan zagrożenia zdrowia publicznego w odpowiedzi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wirus ten należy do tej samej rodziny wirusów co SARS, który krążył po całym świecie w latach 2002 i 2003. Obecnie w pięciu krajach odnotowano ponad 500 potwierdzonych przypadków zarażenia.

WHO wydaje oświadczenie w sprawie koronawirusa

WHO Koronawirus

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Koronawirus wywołuje gorączkę i zaburzenia oddychania. Do tej pory odnotowano 17 potwierdzonych zgonów, zgodnie z danymi przytoczonymi podczas konferencji prasowej. Inne źródła podają ponad 650 potwierdzonych przypadków i 18 przypadków śmiertelnych.

Koronawirus nie stał się to jeszcze globalnym zagrożeniem dla zdrowia. Fakt, że nie ogłaszam dziś globalnego zagrożenia zdrowia, nie powinien być traktowany jako znak, że WHO nie traktuje go poważnie.

— powiedział Tedros Adhanom, dyrektor generalny WHO, na konferencji prasowej.

Zobacz też: Garmin po raz kolejny udowadnia, że kilka tygodni pracy na baterii to pryszcz dla jego smartwatchy

WHO definiuje globalne zagrożenie, formalnie znane jako zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC) jako zdarzenie nadzwyczajne, które jest zdeterminowane, aby stanowić zagrożenie zdrowia publicznego dla innych państw poprzez międzynarodowe rozprzestrzenianie się choroby i potencjalnie wymagać skoordynowanej międzynarodowej reakcji. Najgłośniejszym przypadkiem ogłoszenia tego stanu była epidemia SARS. W ostatniej dekadzie zgłoszono pięć takich przypadków. Mimo to WHO stwierdziło, że każdy kraj powinien być przygotowany do postępowania z przypadkami wirusa. Mimo to nie zaleca żadnych dodatkowych ograniczeń w zakresie podróży lub handlu. Oznacza to, że zakupy chińskich produktów wciąż powinny być bezpieczne.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x