Firma kurierska InPost poinformowała o nowej usłudze Paczka w Weekend. Dzięki niej przesyłka będzie mogła zostać doręczona nawet w niedzielę wieczorem. Już teraz zdarza się, że InPost dowozi paczki w soboty. Nowa usługa ma jednak zagwarantować taką opcję oraz rozszerzyć ją na cały weekend.

Ile będzie kosztowała usługa Paczka w Weekend?

Wybór nowej usługi ma się wiązać z dopłatą 4,99 pln ze strony klienta detalicznego. Klient biznesowy dopłaci 4,06 zł netto + koszt wynikający z odpowiedniej stawki VAT. W przypadku, gdy przesyłka zostanie nadana w piątek do godz. 13:00 (lub zgodnie z indywidualnymi warunkami ustalonymi z nadawcą), trafi do Paczkomatu w sobotę lub niedzielę do godz. 18:00. Jeśli natomiast paczka zostanie wysłana w sobotę przed godziną 13:00, znajdzie się w Paczkomacie w niedzielę przed godz. 18:00

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]
paczka w weekend

Wdrożenie nowej usługi jest jednym z powodów, dla których InPost zmienił regulaminy świadczonych przez siebie usług. Dwa pozostałe to dostosowania modelu przetwarzania danych osobowych odbiorców przesyłek do obecnie obowiązujących standardów w Polsce, a także planowane przeniesienie części dotychczasowej działalności Spółki InPost Paczkomaty Sp. z o.o. do spółki działającej pod firmą InPost Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, należącej do tej samej grupy kapitałowej.

Czytaj także: Klient sieci Plus złożył skargę do UOKiK. Efekt? OGROMNA kara dla operatora

Nie znamy jeszcze dokładnego terminu uruchomienia nowej usługi. InPost zapowiedział natomiast, że termin uruchomienia Paczki w Weekend poda w oddzielnym komunikacie. Najwcześniej może stać się to w lutym. Wtedy bowiem nowy regulamin InPostu wejdzie w życie.

źródło: dlahandlu.pl, InPost
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.