Firma Tauron zaprezentowała edukacyjną grę dla dzieci Mistrz e-auta, która ma promować elektromobilność. W grze wcielamy się w rolę kierowcy samochodu elektrycznego. Tytuł jest częścią programu Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.

Gra Mistrz e-auta ma przybliżyć dzieciom temat elektromobilności

W grze Mistrz e-auta dziecko może wcielić się w rolę kierowcy samochodu elektrycznego, który musi reagować na różne sytuacje drogowe. Wirtualny samochód (podobnie jak te w prawdziwym świecie) trzeba co jakiś czas zasilać na specjalnej stacji do ładowania. Celem tej gry jest przybliżenie najmłodszym tematu elektromobilności. Niskoemisyjny transport jest przyszłością motoryzacji, a w każdym większym mieście w Polsce planuje się kolejne lokalizacje stacji do ich ładowania. Nawet najmłodsze dzieci słyszą już o autach elektrycznych, a teraz, dzięki naszej grze, dowiedzą się na ten temat więcej – mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja.

Na platformie edukacyjnej Taurona znajduje się też kilkanaście innych gier dla dzieci. W jednej z nich wcielamy się np. w rolę energetyka, który musi dotrzeć do wioski, żeby naprawić zerwane linie i sprawić, by mieszkańcy ponownie mieli w domach prąd. E-learningowa platforma ma 61 tysięcy użytkowników i działa od 7 lat.

Czytaj także: Wypożyczalnia aut elektrycznych się wycofuje, bo… w Polsce taki biznes się nie opłaca

Najważniejszą częścią platformy są materiały edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli podczas lekcji o elektryczności. Dlatego filarem platformy są gotowe scenariusze dwunastu interaktywnych lekcji, opracowane dla szkół w podziale na poszczególne grupy wiekowe. Scenariusze wprowadzają nowy sposób nauki, są  pełne doświadczeń, zabaw, rysunków i quizów. Zostały również wzbogacone o filmy ułatwiające zrozumienie opisywanych w nich zjawisk. Dodatkowo filmy są dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami – czytamy w komunikacie Taurona.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.