ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Opera oświadczenie hinderburg

Opera odpiera zarzuty o lichwiarstwo firmy Hindenburg

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Hindenburg zarzuciła kilka dni temu Operze prowadzenie nielegalnej aktywności lichwiarskiej. Według nich firma podaje błędne informacje, na temat swoich aplikacji do udzielania pożyczek pobierając zawyżoną marżę. Kolejnym zarzutem jest nękanie osób z listy kontaktów dłużnika, które mają być pobierane bezpośrednio ze smartfona klienta. Firma zaprzecza wszystkim zarzutom.

Oświadczenie Opery w sprawie Hindenburga

Opera oświadczenie hinderburg

Opera w powyższej sprawie wydała następujące oświadczenie:

Stanowisko Opery wobec ostatniej spekulacji

Grupa Opera jest świadoma istnienia raportu grającego na zniżkę cen akcji, opublikowanego 16 stycznia 2020. Firma uważa, że raport jest pełen błędów, bezpodstawnych stwierdzeń, mylących wniosków oraz interpretacji działalności biznesowej firmy jak i wydarzeń jej dotyczących.

Firma niedawno wystartowała i wyskalowała z sukcesem kilka nowych przedsięwzięć biznesowych jednocześnie dalej prezentując solidne wyniki finansowe. Firma zamierza dalej wykorzystywać swoją znaną markę i ogromne grono 360 milionów użytkowników w celach dalszego wzrostu. Firma pozostaje oddana utrzymaniu wysokiego standardu etycznego i stałej ewolucji naszych produktów, działań i ładu korporacyjnego.

Rzecznik prasowy Opery podkreślił, że jest to celowe działanie firmy Hindenburg. Uważa on, że jej celem jest obniżenie wartości akcji Opery i przygotowywanie się do ich zakupu.
Jako Opera uważamy, że Hindenburg opublikował raport w ramach próby stworzenia sytuacji, w której będzie można grać na krótką sprzedaż (na spadek ceny) akcji Opery. Firma Hindenburg nie ukrywa, że chce na tym zarobić. 
Zadałem w tej sprawie kilka pytań odnośnie do wyżej wspomnianych aplikacji pożyczkowych. Jak tylko otrzymam na nie odpowiedzi, to powyższy wpis zostanie o nie zaktualizowany.

Sprawdź najnowsze wpisy