Xiaomi wyprodukuje 300 tysięcy elektryków rocznie

Xiaomi wspomaga obszar dotknięty koronawirusem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Po tym, jak wczoraj chińskie miasto Wuhan zostało objęte kwarantanną, firmy technologiczne zgłaszają się do pomocy pracownikom służby zdrowia, jak również mieszkańcom walczącym z rozprzestrzenianiem się wirusa w mieście. Xiaomi ogłosiło pomoc nadzwyczajną dla potrzebujących. Jej wartość wynosi 300 tysięcy juanów, czyli około 170 tysięcy złotych. Nie chodzi tu jednak o pieniądze, które mają tu drugorzędne znaczenie, a o niezbędny sprzęt.

Xiaomi wysyła pomoc do miasta dotkniętego koronawirusem

Xiaomi koronawirus

Mówi się, że koronaawirus, o którym wiadomo, że powoduje szczególny przypadek śmiertelnego zapalenia płuc, pochodzi z miasta Wuhan w Chinach. Wczoraj miasto znalazło się w stanie kwarantanny, a główne loty i systemy transportu dalekobieżnego zostały zawieszone. Przy okazji jest ono siódmym w kolejności najbardziej zaludnionym miastem w Chinach. Mieszka w nim ponad 11 milionów mieszkańców. Biorąc pod uwagę, że większość z nich nie może opuścić miasta do czasu opanowania epidemii, pomoc napływa z różnych części kraju.

Zobacz też: W Pekinie i Szanghaju działa już rozpoznawanie ludzi po sylwetce i sposobie chodu — Gait Recognition

Xiaomi ogłosiło za pomocą swojego konta na portalu Weibo, że wysłała pierwszą partię materiałów medycznych do Wuhan. Obejmuje ona maski medyczne i termometry. Pierwsza partia została wysłana do dotkniętego miasta z różnych ośrodków ostatniej nocy. Oczekuje się, że sprzęt dotrze dziś wieczorem do siedziby głównej Wuhan zajmującej się zapobieganiem i kontrolą epidemii. Firma dodała, że monitoruje jej status i będzie nadal przydzielać dostawy, aby pomóc miastu. Niedługo ma przygotować i wysłać kolejne partie niezbędnego sprzętu. Miejmy nadzieję, że kryzys zostanie jak najszybciej zażegnany.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy