Po tym, jak wczoraj chińskie miasto Wuhan zostało objęte kwarantanną, firmy technologiczne zgłaszają się do pomocy pracownikom służby zdrowia, jak również mieszkańcom walczącym z rozprzestrzenianiem się wirusa w mieście. Xiaomi ogłosiło pomoc nadzwyczajną dla potrzebujących. Jej wartość wynosi 300 tysięcy juanów, czyli około 170 tysięcy złotych. Nie chodzi tu jednak o pieniądze, które mają tu drugorzędne znaczenie, a o niezbędny sprzęt.

Xiaomi wysyła pomoc do miasta dotkniętego koronawirusem

Xiaomi koronawirus

Mówi się, że koronaawirus, o którym wiadomo, że powoduje szczególny przypadek śmiertelnego zapalenia płuc, pochodzi z miasta Wuhan w Chinach. Wczoraj miasto znalazło się w stanie kwarantanny, a główne loty i systemy transportu dalekobieżnego zostały zawieszone. Przy okazji jest ono siódmym w kolejności najbardziej zaludnionym miastem w Chinach. Mieszka w nim ponad 11 milionów mieszkańców. Biorąc pod uwagę, że większość z nich nie może opuścić miasta do czasu opanowania epidemii, pomoc napływa z różnych części kraju.

Zobacz też: W Pekinie i Szanghaju działa już rozpoznawanie ludzi po sylwetce i sposobie chodu — Gait Recognition

Xiaomi ogłosiło za pomocą swojego konta na portalu Weibo, że wysłała pierwszą partię materiałów medycznych do Wuhan. Obejmuje ona maski medyczne i termometry. Pierwsza partia została wysłana do dotkniętego miasta z różnych ośrodków ostatniej nocy. Oczekuje się, że sprzęt dotrze dziś wieczorem do siedziby głównej Wuhan zajmującej się zapobieganiem i kontrolą epidemii. Firma dodała, że monitoruje jej status i będzie nadal przydzielać dostawy, aby pomóc miastu. Niedługo ma przygotować i wysłać kolejne partie niezbędnego sprzętu. Miejmy nadzieję, że kryzys zostanie jak najszybciej zażegnany.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.