Od zaprezentowania Xbox Game Studios na targach E3 minęło już dwa lata. Phil Spencer planuje dalszy rozwój Xbox Game Studios. Chociaż priorytety korporacji w ostatnich miesiącach zmieniły się, niemniej jednak przedstawiciele amerykańskiej firmy nadal planują przejąć inne ekipy. Można się więc spodziewać, że w najbliższym czasie świat obiegnie informacja o kolejnym studiu zakupionym przez Microsoft.

Azjatycki zespół zapewni dalszy rozwój Xbox Game Studios?

rozwój xbox game studios

W przeciągu dwóch ostatnich lat Microsoft mocno rozbudował Xbox Game Studios. Dość powiedzieć, że firma potwierdziła zakupienie Compulsion Games, Obsidian Entertainment, Playground Games, Undead Labs czy inXile Entertainment. Dzięki temu na Xbox One pojawiły się między innymi takie hity jak Hellblade: Senua’s Sacrifice, The Outer Worlds czy też Forza Horizon 4. Jak się okazuje, Phil Spencer nie ma zamiaru spocząć na laurach i planuje dalszy rozwój Xbox Game Studios. Jego zdaniem następnym kierunkiem poszukiwania nowego studia będzie Azja. Jak sam przyznał, jest to jedno z nielicznych miejsc, w którym Microsoft nie posiada swojego zespołu first-party. Pozostaje tylko pytanie, jakie studio przystałoby na propozycję od Microsoftu. Sam Spencer przyznaje jednak, że nie jest to priorytet i na tę chwilę firma koncentruje się na tworzeniu gier. Najważniejsze według szefa Xbox jest to, co potencjalne nowe zespoły mogą zaoferować kierowanej przez niego marce.

Zobacz też: Kompatybilność DualShock 5 z PS4 oficjalnie potwierdzona

Oprócz chęci dołączenia do swojej rodziny zespołu z Azji Phil Spencer wspomniał również, że chcą, aby nowe zespoły skoncentrowane były na tworzeniu wciągających i rozbudowanych historii. Pokrywa się to z informacjami sprzed kilkunastu tygodni, kiedy to szef marki Xbox potwierdził, że gry RPG będą priorytetem firmy. Nic dziwnego, skoro ostatnie gry fabularne, takie jak The Outer Worlds czy Wasteland 3, zostały ciepło przyjęte przez graczy i recenzentów. Niestety jak na razie nie wiadomo, nad jakimi tytułami pracują studia należące do Xbox Game Studios. Jedyną pewną grą w tym momencie jest Senua’s Saga: Hellblade 2, która pojawi się na Xbox Series X. Być może prawdą okażą się plotki, mówiące o pracy zespołu Playground Games nad Fable 4?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.