Fani Sony i PlayStation są ostatnio rozpieszczani dobrymi wiadomościami. Kompatybilność Dualshock 5 z PS4 to kolejna po premierowych tytułach na wyłączność potwierdzona informacja. Odpowiedzialna za nią jest oficjalna, francuska witryna PlayStation. Najwidoczniej Sony chce w tej kwestii podążyć drogą Microsoftu, który oferuje kompatybilność swoich kontrolerów.

Kompatybilność DualShock 5 z PS4 wynikiem podpatrzenia konkurencji?

współpraca DualShock 5 z PS4

Już na początku miesiąca pojawiały się plotki, które twierdziły, że DualShock 4 będzie działał z PS5, a DualShock 5 bez problemu podłączymy do PS4. Niestety do tej pory Sony nie wydało żadnego oficjalnego ogłoszenia na ten temat. I chociaż nadal brak jakiejkolwiek reakcji ze strony japońskiego koncernu, to doniesienia są niejako potwierdzone przez francuską witrynę PlayStation. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie kompatybilność DualShock 5 z PS4 wydaje się być pewna. W tabeli podsumowującej specyfikację PS4 i PS4 Pro, w rubryce „Kompatybilne DualShocki” pojawia się zarówno DS4, jak i DS5. Nowy kontroler nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale skrót sugeruje, że ma to być właśnie DualShock 5. Zastanawia fakt, że informacja ta podana została jedynie na francuskiej wersji witryny, zaś ostatnia aktualizacja treści na stronie miała miejsce 19 stycznia 2017 roku.

Zobacz też: Sony wysyła zaproszenia na wyjątkowe wydarzenie

Niestety, ale na tę chwilę nie ma zbyt dużo potwierdzonych informacji na temat DualShock 5. Wydaje się, że Sony trzyma wszystkie swoje sekrety pilnie ukryte i czeka na dogodny moment na ich publikację. Nie oznacza to oczywiście, że żadne plotki nie ujrzały światła dziennego. Za jedną z nich odpowiada Tidux, czyli jeden z informatorów o tematyce PlayStation. Ujawnił on między innymi, że DS 5 charakteryzować się ma większą żywotnością baterii oraz większym obwodem uchwytów. Niestety, ale w nowym kontrolerze zabraknąć ma ekranu OLED, świecącego paska oraz przycisków z tyłu. Ostatnia informacja wydaje się być zaskakująca, bowiem pojawiły się one w patencie Sony kilka tygodni temu. Warto tutaj wspomnieć, że producent zaprezentował niedawno DualShock 4 Back Button Attachment, czyli oficjalną nakładkę do kontrolera. Być może będzie ona również kompatybilna z nową wersją DualShock.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.