Deepfake to pojęcie na tyle śliskie, że… aplikacja rozbierająca kobiety była jednym z najchętniej czytanych przez Was tekstów w 2019 roku. Co prawda w tym wypadku nie podstawiano twarzy, ale wszystko sprowadza się do sztucznego przerabiania zdjęć, filmów i grafik, aby na swój sposób oszukać odbiorców. Tym razem do tematu możemy podejść w kontekście bardziej… moralnym? To ocenicie sami, aczkolwiek możliwość podmieniania twarzy zawsze może prowadzić do niezbyt miłych sytuacji. Niemniej może też zostać wykorzystana do tworzenia popularnych memów. Wszystko zależy do czego wykorzystacie Doublicat, a to właśnie tytułowa aplikacja do podmiany twarzy w GIF-ach.

Jedna aplikacja, a Twoja twarz szybko trafi w popularnego GIF-a – taki deepfake ma sens?

doublicat deepfake gif twarz

Gdzie się tylko da, tam deepfake starają być blokowane, aby nie wprowadzać zamieszania, a więc też fake newsów. Naturalnie nie jest to proste zadanie, ale co powiecie na takie przeróbki?

To właśnie wynik Doublicat, czyli aplikacji, która jest w stanie wstawić Waszą twarz w dowolnego GIF-a. Program wykorzystuje RefaceAI, czyli technologię, która bardzo często jest wykorzystywana do tego typu celów. Prezes firmy, która odpowiada za Doublicat, zaznacza, że dane użytkowników, ich zdjęcia i wszelkie informacje są usuwane po całym procesie przetwarzania. To tak w ramach, gdybyście byli niechętni do skorzystania z aplikacji po wyciekach baz poprzednich tego typu programów.

Zobacz też: Jakie są najpopularniejsze aplikacje i domeny wśród Polaków?

Naturalnie Doublicat to darmowy program, który możecie pobrać na Androida ze Sklepu Play, ale też na iOS z App Store. Aplikacja zdobywa coraz większą popularność, więc bardzo możliwe, że lada moment spotkacie się z wieloma GIF-ami, gdzie twarze nie do końca odpowiadają ich oryginałom. Czy warto? Oceńcie sami.

Źródło: TheNextWeb

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.