ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
przewijalne zrzuty ekranu android

Najchętniej czytane przez Was teksty 2019 roku i typowy Czytelnik Android.com.pl

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Pożegnaliśmy już 2019 rok, który nasza redakcja zamyka z rekordowymi wynikami. Zmiany, które wprowadziliśmy przez ostatnie 12 miesięcy, mimo że odbierane lepiej lub gorzej, ostatecznie pokazały nam, że nie warto zamykać się na jedną gałąź mobilnego rynku, kiedy to nowe technologie są tak rozległą i ciekawą tematyką, że grzechem było nie spróbować. Grudzień okazał się przełomowym dla naszych wyników i odpoczywając w Nowym Roku, chciałbym Wam przedstawić typowego Czytelnika Android.com.pl oraz teksty, które najchętniej czytaliście w 2019 roku.

Co najchętniej czytaliście w 2019 roku?

Huawei liczba użytkowników

Kluczowe 10 tekstów, które zdobyły Wasze uznanie na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy to:

  1. Bojkot Apple w Chinach związany z wojną handlową z USA i odsunięciu Huawei.
  2. Tryb ciemny w Messengerze.
  3. Niechlubna aplikacja, która rozbierała kobiety.
  4. Wykradziony kod źródłowy autopilota Tesli w Chinach.
  5. Lista zakupów w Google, czyli Amerykanie spisują, co kupujesz.
  6. Mapa zasięgu poszczególnych operatorów.
  7. Ocena Huawei P20 Pro po roku bez folii, etui i po upadkach.
  8. Orange i T-Mobile drwią z 5G Ready od Play.
  9. Ciemny motyw w Chrome.
  10. Pojawienie się napisów w YouTube przy wyciszonym smartfonie.

Jak wygląda typowy Czytelnik Android.com.pl?

android logo

Zdecydowana większość naszych odbiorców to mężczyźni w wieku od 25 do 34 lat. O ile płeć nikogo nie powinna dziwić, to ja jestem zaskoczony, że ponad 25% stanowią kobiety. Cieszymy się, drogie Panie, że też interesujecie się nowymi technologiami. Naturalnie w głównej mierze docieramy do polskich odbiorców, którzy identyfikują się w rodzimym kraju. Na kolejnych pozycjach za to pojawia się Wielka Brytania, Niemcy, Stany Zjednoczone i Holandia. W kontekście konkretnych miast wygrywa Warszawa, która na podium znalazła się razem z Krakowem i Wrocławiem.

iPhone 11 Pro Max

Jeśli zaś przyjrzymy się bliżej, z jakiego sprzętu czytacie nasze teksty, to wyjdzie na jaw, że… iPhone wygrywa. Niemniej pamiętajmy, że Apple nie identyfikuje konkretnych modeli, więc zostawmy sprzęt Amerykanów z boku. Podobnie jak tych, którzy nie udostępniają informacji o urządzeniu. Kolejne dwa miejsca to flagowe smartfony Samsunga – Galaxy S8 i Galaxy S7, aby kolejne cztery pozycje należały do Huawei (P20 Lite, Mate 20 Lite, Mate 10 Lite i P20 Pro). Czołową dziesiątkę zamykają ponownie najlepsze smartfony od Koreaczyków – tym razem są to Galaxy S9+ i Galaxy S7 Edge. Taki rozstrzał smartfonów siłą rzeczy sprawia, że to Chrome i przeglądarka Androida stanowią zdecydowaną większość w statystykach przeglądarek. Na trzecim miejscu jest Safari, a dalej Opera, Firefox i Samsung Internet.

play, darmowe minuty play, darmowe sms-y play, promocje play

Kto Wam dostarcza Internet? Podium otwiera Play z wyraźną przewagą nad Orange i Plusem, pomiędzy którymi różnica jest naprawdę niewielka. Podobnie jak z T-Mobile, który znalazł się tuż za pudłem. Chyba nie muszę dodawać, że urządzenia mobilne wyraźnie wygrywają? Stanowią one ponad 90% zgromadzonego ruchu w 2019 roku, co jest ogromnym skokiem w porównaniu do ubiegłych lat. Ewidentnie komputery z Windowsem odstawiamy na bok.

Zobacz też: Nasze oczekiwania na 2020 rok!

Naturalnie powyższe dane zostały zebrane przez Google Analytics, więc siłą rzeczy należy patrzeć na nie z lekkim przymrużeniem oka – szczególnie w kontekście statystycznego użytkownika naszego portalu. Niemniej cały czas chcemy się rozwijać, widzimy jeszcze wiele elementów do poprawy, ale dajcie znać, czego jeszcze według Was u nas brakuje? Na czym powinniśmy się skupić? W ten sposób witamy się z Wami w 2020 roku, który miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepszy niż poprzedni!

Sprawdź najnowsze wpisy