ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
klawiatura mechaniczna Joker

Klawiatura mechaniczna dla fanów Jokera w zaporowej cenie

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

W ostatnich miesiącach pojawiają się na rynku ciekawe klawiatury. Mieliśmy możliwość rzucenia okiem na minimalistyczną i tanią konstrukcję wraz z gryzoniem za mniej niż 60 złotych. Następnie Xiaomi zaskoczyło klawiaturą przypominającą maszynę do pisania. Teraz przyszła pora na mechaniczną, skierowaną do graczy będących jednocześnie fanami postaci Jokera. Zerknijmy więc, co ma do zaoferowania IQUNIX F96.

Kolory klawiatury mechanicznej dobrano bezbłędnie

klawiatura mechaniczna Joker

Producenci klawiatur mechanicznych przyzwyczaili nas do odpustowego wyglądu. Kolorowe klawisze i diody LED to można powiedzieć standard. Xiaomi poszło w trochę inną stronę i stworzyło klawiatury „tematyczne”. Wariantów jest sporo. Dla przykładu w modelu Joker zamiast strzałek znajdują się symbole znane nam z talii kart. IQUNIX F96 ma bardzo kompaktowe wymiary 372 × 123.5 × 42 mm. Mimo to udało się wcisnąć po prawej stronie blok numeryczny. Nie jestem fanem takiego rozwiązania ale jeżeli ktoś szuka kompaktowej klawiatury a blok numeryczny to dla niego „must have” – to nie mógł trafić lepiej.

Czy mechaniczna klawiatura przeznaczona jest tylko dla fanów Jokera?

klawiatura mechaniczna Joker

W IQUNIX F96 zastosowano przełączniki Cherry MX. Gracze powinni być więc zadowoleni. Pisanie na tej klawiaturze także powinno być przyjemne, o ile nie piszecie zbyt szybko. Jeżeli nie potrzebujemy podświetlenia, Xiaomi przygotowało także i taką wersję. Komunikacja z urządzeniami odbywa się przez Bluetooth 4.0 oraz kabel USB-C. Klawiatura może być sparowana z kilkoma i daje użytkownikowi możliwość płynnego przełączania się między nimi. Jeżeli zależy wam na niskim opóźnieniu, lub po prostu nie lubicie połączenia bezprzewodowego, to będziecie mieli możliwość zakupu IQUNIX F96 w wersji pozbawionej BT – jest tańsza.

Zobacz także: Dwa składane smartfony od Xiaomi – ktoś tu odwrócił kolory

Wszystkie klawiatury można obejrzeć na stronie IQUNIX. Cena F96 w wersji przewodowej wynosi około 720 złotych. Za możliwość podłączenia klawiatury przez Bluetooth przyjdzie nam dopłacić 110 złotych. Jeżeli do pełni szczęścia będzie wam brakowało podświetlenia, to musicie dorzucić kolejne 30-40 złotych. Po podsumowaniu daje nam to ponad 900 złotych.

Źródło: IQUNIX, Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy