Xiaomi po cichu wprowadził do sprzedaży prosty zestaw klawiatury i myszy Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Set. Jest to prosty, niedrogi zestaw komputerowych urządzeń peryferyjnych całkowicie pozbawiony jakichkolwiek dodatkowych funkcji. Zestaw jest niezwykle minimalistyczny i dość estetyczny. Martwię się jednak o ergonomię klawiatury. Ta wygląda na konstrukcję o bardzo płytkim skoku.

Xiaomi Wireless Keyboard i Mouse Set

Xiaomi Wireless Keyboard i Mouse Set

Zestaw Xiaomi Wireless Keyboard i Mouse Set jest skierowany raczej do mniej wymagającego użytkownika. Powinien się sprawdzić w przypadku niedzielnego gracza i sporadycznej edycji tekstu. Wykorzystuje on łączność bezprzewodową 2,4 GHz, obsługuje energooszczędną technologię uśpienia i spełnia ogólne potrzeby większości użytkowników biurowych. Klawiatura wykorzystuje pełnowymiarowy układ klawiszy, w tym pełne zestawy funkcyjnych. Nie zabrakło także klawiatury numerycznej. Dużym atutem są tutaj pełnowymiarowe klawisze strzałek. Niestety w wielu konstrukcjach tego typu są one znacznie mniejsze od standardowych klawiszy.

Zobacz też: Apple zapłaci jeszcze więcej za znalezione luki i błędy wszytkim, którzy je odnajdą

Klawiatura jest wyposażona w klawisze złożone Fn, a klawisze kombinacji Fn + F1 — F12 obsługują wspólne funkcje klawiszy multimedialnych.  Mysz charakteryzuje się również prostą, lekką konstrukcją, waży zaledwie 60 gramów. Jest to manipulator o regularnych rozmiarach, z wygodnym uchwytem i oburęczną konstrukcją. Jest on wyposażony w czujnik optyczny o rozdzielczości 1000 DPI. Za jego zasilanie odpowiada pojedyncza bateria AAA. Cena tego zestawu wynosi 99 Yuanów, czyli mniej niż 60 PLN. Niestety, nie wiadomo kiedy trafi on na nasz rynek. Może to być świetny wybór do tańszych zestawów komputerowych dla osób, które nie lubią kabli.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.