Xiaomi to producent na tyle specyficzny, że można się po nim wszystkiego spodziewać. Naturalnie firma utrzymuje się z oferowania niezłych produktów w niskich cenach i nie chodzi tu tylko o smartfony. Każdego dnia Chińczycy mogą przedstawić coś, czego nikt się nie spodziewał i może dojść nawet do tego, że to konkurencja będzie nadrabiać trend – patrz: pierwszy Mi Mix. Dzisiaj poznajemy nowe patenty Xiaomi na składane smartfony, aczkolwiek te niekoniecznie należą do tych przełomowych konstrukcji.

Składane smartfony od Xiaomi, czyli znana forma w nowym wydaniu

xiaomi skladany smartfon patent

Powyższe wizualizacje przedstawiają dwie opatentowane przez Xiaomi konstrukcje składanych smartfonów z elastycznym wyświetlaczem. Gdyby nie Royole Flexpai i Huawei Mate X, to można pomyśleć, że ten pierwszy to odwrócony Samsung Galaxy Fold. Tymczasem drugi może nawiązywać do Galaxy Bloom lub Motoroli razr 2019 i ponownie mówimy o odwróceniu – obudowa nie składa się do środka, a na zewnątrz, podczas gdy my otrzymujemy naprawdę długi wyświetlacz. Pojawia się też wycięcie na główne aparaty, co wzbudza dodatkowe pytania w stylu, ale po co?

Zobacz też: Coolpad Legacy 5G – poznajcie tanie 5G.

Xiaomi nie pokazało jeszcze żadnego składanego smartfona, ale pamiętajmy, że Chińczycy zapowiadali wyjątkową konstrukcję z elastycznym wyświetlaczem, który łamał się w dwóch miejscach. Pojawił się też Mi Mix Alpha z zawiniętym ekranem, ale ten nie zapowiada się, że szybko zawita do sklepów. Tym sposobem nadal czekamy na rewolucyjną odpowiedź od Xiaomi – mimo swojego taniego profilu, to tym bardziej może to być ciekawy produkt. Czy to będzie któryś z powyższych patentów? Tradycyjnie odpowiedź brzmi – nie wiadomo.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.