ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Klawiatura Xiaomi maszyna do pisania

Nowa klawiatura Xiaomi – pamiętacie maszyny do pisania?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi zaprezentowało nową klawiaturę. Tym razem nie jest to jednak tani zestaw składający się z niezwykle prostej myszki i klawiatury bezprzewodowej. Tym razem mamy do czynienia z urządzeniem nawiązującym do starych maszyn do pisania. Przyznam, że konstrukcja ta robi wrażenie, jednak nie jest raczej w moim guście. Jednak jestem pewny, że znajdzie jakieś grono odbiorców.

Klawiatura Xiaomi jak maszyna do pisania

Klawiatura Xiaomi maszyna do pisania

Klawiatura MIIW Elite wykorzystuje 85-klawiszową konstrukcję z mechanizmem nożycowym znanym z laptopów. Nasadka klawiszy jest okrągła, nawiązując tym do starych maszyn do pisania. Narożniki samego urządzenia także są zaokrąglone. Jej grubość wynosi 7,8 mm, a konstrukcja bez ramki jest bardzo kompaktowa. Klawiatura obsługuje połączenie w dwóch trybach, tzn. może być podłączona przez Bluetooth, a także przez dedykowany bezprzewodowy odbiornik USB. Posiada ona również wsparcie dla systemów Windows i MacOS. Posiada ona klawisz wywołujący asystenta głosowego. Ta funkcja działa jednak wyłącznie w Chinach.

Zobacz też: Microsoft Office 2019 kontra Office 365 – który jest najlepszy dla Ciebie?

Producent zaprezentował także klawiaturę MIIW 85. Jest to bliźniacza konstrukcja do MIIW Elite, jednak tutaj nie znajdziemy klawisza asystenta głosowego. Zamiast niego producent umieścił przycisk funkcyjny Fn. Xiaomi przy okazji zaprezentowało także mysz MIIW Elite Mouse, która także może pracować w trybie Bluetooth oraz odbiornika USB. Jest to symetryczny gryzoń z antypoślizgową powłoką mającą zapewnić pewnych chwyt. Wszystkie trzy produkty będą dostępne na platformie Xiaomi Youpin od lutego przyszłego roku. Klawiatura MIIW Elite i mysz MIIW Elite kosztują po 299 juanów, czyli około 160 PLN. Jeśli zaś chodzi o klawiaturę bez asystenta, to będzie ona kosztowała 179 juanów,  czyli mniej niż 100 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy