sony xperia xz2 premium

Sony Xperia XZ3 i XZ2 wraz z wersjami Premium i Compact dostają Androida 10

2 minuty czytania
Komentarze

Co u Sony? Po staremu, czyli bardzo po cichu. Niemniej firma niedługo może przedstawić PlayStation 5 i o marce znowu zrobi się bardzo głośno. Co prawda działu, który zajmuje się smartfonami, ta sytuacja nie popchnie, ale ten też pracuje, czego dowodem jest wydanie Androida 10 dla Xperii XZ3 oraz całej serii Xperia XZ2. Tym samym oprócz bazowego modelu aktualizacja trafia do użytkowników Compacta i Premium. Z racji, że Japończycy nie wspierają zbyt wielu państw, tak prawdopodobnie nie będziecie musieli testować swojej cierpliwości.

Sony wydaje aktualizację do Androida 10 dla serii Xperia XZ2 i Xperii XZ3

Sony Xperia xz2 premium, xperia xz2 premium cena

Jak informuje jeden z użytkowników forum XDA Developers, tak Android 10 jest dostępny niemalże dla wszystkich użytkowników Xperii XZ3 oraz serii Xperia XZ2. Odpowiednie wersje oprogramowania według XperiFirm zostały przygotowane dla Europejczyków, niezależnie od wersji Dual SIM. Nieco dłużej prawdopodobnie będą musieli poczekać Azjaci. Naturalnie też obowiązkowo trzeba zaznaczyć, że mowa jest o niebrandowanych modelach, czyli tych, które nie zostały kupione u operatora. Sama aktualizacja waży około 730 MB i w głównej mierze wprowadza zestaw nowości od Google. W nakładce Japończyków praktycznie nic się nie zmieniło. Do tego stopnia, że nie pojawiła się obsługa gestów.

Zobacz też: Co nowego o Galaxy S20 i Galaxy Fold 2 zdradziło One UI 2?

Tym sposobem Sony potwierdza swój harmonogram aktualizacji do Androida 10, który poznaliśmy w listopadzie. Zeszłoroczne flagowce poznały nowe oprogramowanie w grudniu, podczas gdy seria Xperia XZ2 wraz z XZ3 miały je otrzymać na początku 2020 roku. Tak też zdecydowanie się stało. Teraz na aktualizację mogą czekać średniaki z rodziny Xperia 10 i w ten sposób Japończycy domkną swoje plany.

Źródło: XDA Developers

Motyw