Sony Xperia 5 premiera

Sony zdradza, kiedy i które smartfony Xperia poznają Androida 10

2 minuty czytania
Komentarze

Sony notuje coraz gorsze wyniki sprzedaży, ale poniekąd taka jest teraz polityka Japończyków. Firma nie celuje w fotel lidera mobilnego rynku, a w odbiorców, którzy oczekują najlepszych doznań filmowych – głównie we flagowym wydaniu. Tym samym teoretycznie powinniśmy oczekiwać, że im mniej smartfonów Xperia, tym szybciej będą pojawiać się aktualizacje. Do dzisiaj Sony nie wypowiadało się głośno o pojawieniu się nowego systemu od Google, Android 10, ale dzisiaj się to zmieniło. Producent oficjalnie ujawnił, które smartfony mogą spodziewać się nowego oprogramowania oraz mniej, więcej nakierował nas na terminy jego wydania.

Android 10 od Sony lada moment na wybrane smartfony Xperia

Sony Xperia 5

Tym sposobem, bez przedłużania, oto smartfony Sony, dla których szykowany jest Android 10:

Pierwsze, dwa modele mogą liczyć na aktualizację jeszcze w tym roku, a dokładniej w przyszłym miesiącu, czyli grudniu. Pozostałe muszą poczekać do początku 2020 roku. Czy na powyższej liście czegoś brakuje? Niektórzy mogą wymienić Xperię XA2 Plus, która liczy sobie niecałe półtora roku. Niemniej nie był to flagowiec. Dlatego to brak serii Xperia XZ1 może szokować – smartfony z 2017 roku otrzymały zaledwie jedną aktualizację do Androida 9 Pie.

Zobacz też: Nokia TV i pierwsze szczegóły – tak, Finowie szykują swój telewizor.

Niemniej wróćmy jeszcze na chwilę do modeli, które są już pewne aktualizacji. Sony przypomina, żeby nie trzymać się kurczowo powyższych terminów, bo dużo będzie zależeć od regionu – naturalnie nowe systemy nie są wydawane w jednej chwili dla wszystkich egzemplarzy. Oczywiście najpóźniej na Androida 10 będą czekać osoby, które kupiły swoje telefony u operatora.

Źródło: Sony

Motyw