ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s11 s20 nazwa one ui funkcje

One UI zdradza wyjątkowe funkcje Samsunga dla Galaxy S20 i Galaxy Fold 2

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Przez ostatnie lata dostaliśmy od groma nowych źródeł wiedzy na temat nadchodzących produktów poszczególnych producentów, jak i ich ogólnych planów. Jednym z nich jest analiza coraz bardziej rozbudowanych kodów wybranych aplikacji, ale też całych nakładek. W końcu firmy stawiają na uniwersalizm, więc siłą rzeczy flagowce i budżetowce łączy więcej niż mogłoby się wydawać, ale odpowiednio przykryte i powyłączane. Tak też za sprawą najnowszej aktualizacji One UI 2 udało się odnaleźć tajemnicze funkcje, które w głównej mierze będą dedykowane flagowcom Samsunga – Galaxy S20 i Galaxy Fold 2.

Samsung Galaxy S20 i Galaxy Fold 2 – wystarczy zajrzeć do One UI, aby poznać ich funkcje

samsung galaxy s11 aparat bright night

Wszelkie informacje pochodzą bezpośrednio z oprogramowania, które zostało niedawno wydane dla Galaxy Note9 – mowa o oficjalnej aktualizacji do Androida 10. Najłatwiej zacząć od aplikacji aparatu, więc w niej ponownie pojawia się tryb Directors View, o którym mogliście usłyszeć wcześniej. Najprawdopodobniej pozwoli on w dynamiczny sposób przełączać się pomiędzy poszczególnymi obiektywami w trakcie nagrywania filmów – nie zabraknie też dodatkowych opcji śledzenia obiektów i ustawiania ostrości. Druga nowość z aplikacji aparatu to Sngle Take Photo, które zostało opisane jako możliwość robienia pojedynczych zdjęć z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w możliwie najlepszym momencie. Na tę chwilę ciężko ocenić, czy to będzie działać na zasadzie wykrywania uśmiechu, dodatkowych zdjęć przed lub po przyciśnięciu spustu, czy też coś zupełnie nowego. Na deser dodajmy do tego tryb profesjonalny dla filmów i nowe efekty rozmazywania tła.

Samsung Galaxy Fold 2 sprzedaż

Żegnamy aparat, a witamy się z akumulatorem. W ramach zastosowanych w One UI predefiniowanych ciągów znaków pojawia się bloom_front_charging_effect_superfast, który odnosi się do animacji szybkiego ładowania. Z kolei nazwa kodowa bloom została już dopasowana do elastycznej klapki w postaci Galaxy Fold 2. Jednak rewolucji w samej technologii nie należy się spodziewać – zapewne będzie to znane 45 W z Galaxy Note10. Pamiętając, że nowy składak od Koreańczyków ma mieć naprawdę mały akumulator, to szybkie ładowanie się przyda. Tymczasem na koniec pojawia się możliwość sprawdzenia stanu akumulatora pod kątem jego żywotności – w oprogramowaniu mają pojawić się trzy progi:

  • Dobry (80-100% oryginalnej pojemności)
  • Ok (50-79%)
  • Słaby (0-49%)

Zobacz też: Siły lądowe USA bez TikToka.

Ostatni punkt ewidentnie nawiązuje do kondycji baterii, którą Apple dodało po aferze z celowym spowalnianiem iPhone’ów. Oczywiście poszczególne funkcje aparatu też można podciągnąć pod nadrabianie zaległości. Niemniej opisy to jedno, a faktyczne możliwości to drugie. Z racji, że Galaxy Fold 2 ma zadebiutować przed nową nomenklaturą Galaxy S20, to właśnie na składany model czekajmy, aby poznać szczegóły odkrytych powyżej nowości z One UI 2.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy