W tym roku oficjalnie ma zadebiutować nowa generacja konsol dla graczy. Mnogość zapowiedzi, próby wyprzedania się nawzajem, a ostatecznie i tak najwięcej możemy dowiadywać się z nieoficjalnych źródeł. Co prawda Xbox Series X jest nam zdecydowanie bliższy niż PlayStation 5, o którym wiemy naprawdę niewiele, ale to ten drugi częściej jest fotografowany. Przynajmniej w swojej wersji deweloperskiej. DevKit straszy wyglądem, więc poznajmy teraz kontrolery z zestawu. Czy pady DualShock przejdą rewolucję?

Wygląd PlayStation 5 dla deweloperów już nie dziwi – poznajmy teraz nowe kontrolery DualShock

playstation 5 devkit pady wyglad dualshock kontroler

Jeśli chcesz utrzymać tajemnicę, to pracuj w brudzie… Jeden ze sprzątaczy, któremu zdarza się czyścić biuro pewnej firmy na U, postanowił podzielić się w Sieci zdjęciami DevKitu PlayStation 5. W ten sposób możemy przypomnieć sobie tę jakże specyficzną budowę, która najprawdopodobniej nie będzie miała wiele wspólnego z końcowym produktem. Tym razem z PS5 sfotografowano kontrolery, które są pozbawione jakichkolwiek oznaczeń, co również sugeruje, że pochodzą z tego zestawu. Pady wyglądają bardzo podobnie do aktualnej generacji DualShock z PlayStation 4.

playstation 5 devkit pady wyglad dualshock kontroler

Zobacz też: Poznajcie specyfikację Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro.

Czyżby Sony nie planowało w tej materii żadnych przemian? Niekoniecznie. Podobnie jak należy pamiętać, że wersja deweloperska konsoli różni się diametralnie od tego, co znajdziemy w sklepach, tak nie inaczej może być z padami. Programiści nie potrzebują oceniać wygody i zachowania samego kontrolera. Oni muszą otrzymać tylko ten sam zestaw klawiszy i funkcjonalności, aby ocenić, czy ich kod odpowiednio współpracuje ze sprzętem. Niewykluczone, że wszelkie wątpliwości co do wyglądu PlayStation 5 zostaną rozwiane na zaczynających się jutro targach CES w Las Vegas, więc bądźcie czujni. Swoją drogą, już jest porównywana wydajność PS5 i Xboxa nowej generacji.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.