Według źródeł łańcucha dostaw Apple Daily, AMD w drugiej połowie roku stanie się największym klientem TSMC, jeśli chodzi o układy wytwarzane w procesie 7 nm. Zmiana sytuacji wynika z wyższych zamówień firm AMD i Apple. To ostatnie jednak będzie się skupiało na układzie A14, który powstanie w procesie 5 nm. TSMC ma produkować  miesięcznie 110 tysięcy wafli krzemowych dla procesu 7 nm jeszcze pierwszej połowie 2020 roku.

AMD zwiększy zamówienia na 7 nm

AMD zamówienia 7 nm

W tym czasie największe zamówienia mają składać Apple, Huawei, Qualcomm, AMD i MediaTek. Mowa więc o największych producentach procesorów na świecie, oczywiście z wyłączeniem Intela i Samsunga, które same wytwarzają swoje układy. W drugiej połowie roku produkcja ta ma jednak wzrosnąć do 140 tysięcy wafli krzemowych. Wszystko to z powodu podwojenia się zamówień od AMD. Dzięki temu czerwoni staną się największym klientem TSMC 7 nm. Można więc oczekiwać, że Czerwoni spodziewają się wzrostu zainteresowania swoimi procesorami z serii Ryzen 3000. Dodatkowo w tym procesie mają powstać także układy APU z serii Ryzen 4000.

Zobacz też: mObywatel ma milion użytkowników, jeszcze więcej z nas korzysta z Profilu Zaufanego

Duży wkład w produkcję mogą mieć także nowe Athlony, które jako budżetowe procesory również nie będą korzystały z flagowych rozwiązań. Nie należ jednak zapominać, że pozostałe procesory z rodziny Ryzen 4000 będą już wytworzone na podstawie procesu 5 nm. Mają się one pojawić właśnie w drugiej połowie roku. Jak widać, AMD nie zamierza spisywać poprzedniej generacji na straty. I nie ma w tym nic dziwnego. Producent do tej pory produkuje układy z pierwszej serii Ryzenów. Co ciekawe model Ryzen 1600 doczekał się nawet ulepszonego wariantu, który po cichy został dostarczony na rynek.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.