Na targach CES 2020, LG Display zaprezentuje najnowszą iterację swojej linii telewizorów zwijanych, 65-calowy wyświetlacz UHD OLED, który jest rozwijany z sufitu, niczym ekran projektora. Producent twierdzi, że idea tego rozwiązania to maksymalizacja przestrzeni dzięki chowaniu ekranu telewizora, kiedy ten jest kompletnie zbędny. Ma to się sprawdzać szczególnie w bardzo małych mieszkaniach. Zastanawia mnie tylko, czy ktoś, kogo stać na zakup takiego telewizora będzie mieszkał w miniaturowej kawalerce? Jednak nie jestem ekspertem od światowego rynku mieszkań, więc moje czepialstwo jest pewnie nieuzasadnione.

Wyświetlacze OLED od LG będą dosłownie wszędzie

Wyświetlacze OLED LG

Oczywiście firma już w zeszłym roku pokazała podobne rozwiązanie, z tym że ekran był rozwijany do góry, nie w dół. Okazuje się jednak, że samo podwieszenie tamtego telewizora pod sufitem nie byłoby żadnym rozwiązaniem. Dyrektor LG ds. rozwoju nowych produktów, Tim Alessi, powiedział CNET w styczniu zeszłego roku:

Pierwszy model zwijanego ekranu OLED został zaprojektowany wyłącznie do zwijania. Nawet jeśli ktoś wymyśliłby sposób na powieszenie go pod sufitem, nie ma mechanizmu, który pozwoliłby na zmianę orientacji obrazu, dzięki czemu pojawiłby się on do góry nogami. Prawdopodobne jest również, że montaż na suficie spowoduje, że panel i tak będzie zbyt wysoki, aby wygodnie go oglądać.

Nie ma jeszcze żadnych szczegółów dotyczących sposobu, w jaki LG Display rozwiązał problem wysokości sufitu, ale wszystko powinno stać się jasne na CES 2020 w przyszłym tygodniu. Mam tylko nadzieję, że nie będzie ten telewizor zwyczajnie zwisał z niego na jakichś łańcuchach czy innych linkach niczym tandetny żyrandol.

Zobacz też: Samsung Galaxy S20 – zmiana cyfr to niejedyna rewolucja w nomenklaturze

LG wprowadza na wystawę kilka innych nowych wyświetlaczy, w tym trzy zaprojektowane specjalnie z myślą o samolotach. Obejmują one serię 55-calowych ścianek wideo OLED do kabin samolotowych; 55-calowy, przezroczysty wyświetlacz OLED Full HD, który działa jako przegroda i ekran w przejściu oraz 65-calowy, elastyczny wyświetlacz OLED UHD, zaprojektowany specjalnie dla pierwszej klasy. Dla klientów twardo stąpających po ziemi dostępny jest 88-calowy 8K Cinematic Sound OLED z 11,2-kanałowym systemem dźwiękowym, oraz 77-calowy UHD Film Cinematic Sound and Wallpaper OLED z cienkowarstwowym ekranem. W branży motoryzacyjnej LG zaprezentuje plastikowe wyświetlacze OLED w różnych rozmiarach. Natomiast w przypadku przestrzeni komercyjnych, interaktywne ekrany wewnętrzne firmy LG, w tym 86-calowy ekran LCD, który działa jak tablica elektroniczna, z możliwością odczytu czterech piór jednocześnie.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.