Huawei niedawno rozpoczął sprzedaż swojego pierwszego składanego smartfonu Huawei Mate X. Smartfon ten zaliczył kilkumiesięczne opóźnienia, ponieważ producent chciał się upewnić, że nie będzie z nim większych problemów. W najbliższych miesiącach firma wprowadzi również na rynek zmodernizowany Mate Xs, a później spodziewane jest wprowadzenie na rynek drugiej generacji Mate X2.

Uszkodzony Huawei Mate X

W Internecie pojawiło się wideo ze smartfonem Huawei Mate X, które pokazuje urządzenie z uszkodzonym ekranem. Nie wiadomo jednak jeszcze, co się stało ze smartfonem, czy było to spowodowane winą użytkownika, czy też pewnymi problemami z urządzeniem. Telefon mógł spaść lub być wystawiony na działanie ostrego przedmiotu. Oczywiście mogła to też być wada konstrukcja. Jednak biorąc pod uwagę, że nie słyszeliśmy ani nie natknęliśmy się na zgłoszenia związane z problemem z wyświetlaczem w Huawei Mate X, wydaje się prawdopodobne, że urządzenie pokazane na filmie ma zepsuty wyświetlacz z winy użytkownika.

Zobacz też: Boisz się, że nowy Microsoft Edge Ci się spodoba? Wyłącz jego automatyczny update!

Oczywiście w razie upadku pośrednio jest winna konstrukcja urządzenia. Umieszczenie ekranu na zewnątrz zwiększa szanse na uszkodzenie go przy upadku. Mimo wszystko należy się wstrzymać z oceną tej sytuacji. Zwłaszcza że wadliwe egzemplarze mogą pojawiać się w przypadku każdego urządzenia. Właśnie na takie sytuacje powstało coś takiego jak gwarancja. Producent nie zabrał jeszcze głosu w tej sprawie. Mam jednak nadzieję, że jest to jedynie jednostkowy przypadek.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.