Huawei Mate X to jeden z najciekawszych smartfonów tego roku. Jest to zarazem pierwsza składana konstrukcja Huaweia, do której premiery firma przymierzała się już kilka razy. Ta się w końcu odbyła, a model Mate X okazał się ogromnym hitem, o czym świadczą jego wyniki sprzedaży. Ostatnia partia urządzeń sprzedała się w Chinach niemal błyskawicznie.

Huawei Mate X sprzedaje się w Chinach znakomicie – kolejny rzut to potwierdza

Huawei Mate X w sprzedaży

Dziś w Chinach odbyła się druga błyskawiczna wyprzedaż Huawei Mate X. Pierwsza okazała się ogromnym sukcesem, bo cały nakład urządzeń sprzedał się w mniej niż pięć minut. Ku zdziwieniu wielu osób, druga partia, która trafiła do sprzedaży dziś, zaliczyła znacznie lepszy wynik, bo zniknęła w mniej niż 60 sekund! Nie da się ukryć, że jest to osiągnięcie, którym można się chwalić. Pokazuje ono, jak dużym zainteresowaniem cieszy się pierwszy składak Huaweia.

Zobacz także: Grudniowe nowości na Netflixie. Oto wszystkie tytuły, które trafią na platformę w przyszłym miesiącu

Ludziom nie przeszkadza nawet absurdalnie wysoka cena Mate X, za którą można mieć co najmniej dwa lub nawet trzy porządne flagowce (ew. używany samochód). Niestety tym razem nie zdradzono, ile egzemplarzy tytułowego smartfona trafiło do sprzedaży – możemy jedynie się domyślać, że mowa o okolicach tysiąca. Huawei Mate X nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju, jednak strona producenta sugeruje, że wkrótce się to zmieni. Wątpię jednak, by rewolucyjne urządzenie zostało wycenione w Polsce poniżej dziesięciu tysięcy złotych.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.