Wiedźmin 3: Dziki Gon to niesamowicie popularna i bardzo wysoko oceniana gra RPG polskiego studia CD PROJEKT RED. Nie da się ukryć, że produkcja okazała się ogromnym hitem na całym świecie. W dniu jej debiutu na Steamie osiągnięto pułap 92,2 tysięcy graczy jednocześnie, a teraz, cztery lata po premierze, udało się go pobić. Sukces serialu Wiedźmin dał drugie życie grom.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z nowym rekordem popularności na Steamie

Serial Wiedźmin popularność gier

Włodarze studia CD PROJEKT RED mogą być wdzięczni Netflixowi za serial Wiedźmin, gdyż Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steamie jeszcze nigdy nie był tak popularny. Jak już wspomniałem, w dniu premiery gry na platformie Valve cieszyło się nią jednocześnie nieco ponad 92 tysiące graczy. Dziś wynik ten przekroczono, bo w Wiedźmina 3 grało w jednej chwili dokładnie 94651 osób.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Boisz się, że nowy Microsoft Edge Ci się spodoba? Wyłącz jego automatyczny update!

Nie da się ukryć, że jest to scenariusz, którego mało kto się spodziewał. Wiele osób przewidywało, że serial Wiedźmin zwiększy zainteresowanie najnowszą częścią gry, jednak mało kto sądził, że na tyle, aby udało się pobić rekord popularności z dnia premiery. Co ciekawe, ekranizacja przygód Geralta z Rivii przyniosła dużo dobrego także autorowi książek o Wiedźminie, Andrzejowi Sapkowskiemu. Polski pisarz stał się bowiem najpopularniejszym autorem na Amazonie, zostawiając w tyle takie sławy jak J.K. Rowling czy Stephen King. Nam – graczom, czytelnikom czy też widzom, nie pozostaje nic innego, jak się cieszyć.

Źródło: Steam

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.