ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wiedźmin 3 z synchronizacją save

Wiedźmin 3: Dziki Gon nigdy nie był tak popularny na Steamie. Gra może podziękować serialowi

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wiedźmin 3: Dziki Gon to niesamowicie popularna i bardzo wysoko oceniana gra RPG polskiego studia CD PROJEKT RED. Nie da się ukryć, że produkcja okazała się ogromnym hitem na całym świecie. W dniu jej debiutu na Steamie osiągnięto pułap 92,2 tysięcy graczy jednocześnie, a teraz, cztery lata po premierze, udało się go pobić. Sukces serialu Wiedźmin dał drugie życie grom.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z nowym rekordem popularności na Steamie

Serial Wiedźmin popularność gier

Włodarze studia CD PROJEKT RED mogą być wdzięczni Netflixowi za serial Wiedźmin, gdyż Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steamie jeszcze nigdy nie był tak popularny. Jak już wspomniałem, w dniu premiery gry na platformie Valve cieszyło się nią jednocześnie nieco ponad 92 tysiące graczy. Dziś wynik ten przekroczono, bo w Wiedźmina 3 grało w jednej chwili dokładnie 94651 osób.

Zobacz także: Boisz się, że nowy Microsoft Edge Ci się spodoba? Wyłącz jego automatyczny update!

Nie da się ukryć, że jest to scenariusz, którego mało kto się spodziewał. Wiele osób przewidywało, że serial Wiedźmin zwiększy zainteresowanie najnowszą częścią gry, jednak mało kto sądził, że na tyle, aby udało się pobić rekord popularności z dnia premiery. Co ciekawe, ekranizacja przygód Geralta z Rivii przyniosła dużo dobrego także autorowi książek o Wiedźminie, Andrzejowi Sapkowskiemu. Polski pisarz stał się bowiem najpopularniejszym autorem na Amazonie, zostawiając w tyle takie sławy jak J.K. Rowling czy Stephen King. Nam – graczom, czytelnikom czy też widzom, nie pozostaje nic innego, jak się cieszyć.

Źródło: Steam

Sprawdź najnowsze wpisy