Dalmierz laserowy Xiaomi

Xiaomi produkuje już niemal wszystko – do długiej listy możemy dopisać dalmierz laserowy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Platforma crowdfundingowa Youpin daje nam coraz więcej interesujących urządzeń od Xiaomi, które zwykle należą do kategorii produktów, których byśmy się nie spodziewali po chińskiej firmie. Biorąc pod uwagę, że gigant produkuje już niemal wszystko, to nie jest to łatwe. Mimo to wciąż potrafi nas zaskoczyć. Tym razem do szerokiej gamy urządzeń producenta trafia dalmierz laserowy znany jako Akku Laser.

Dalmierz laserowy Xiaomi

Dalmierz laserowy Xiaomi

Według założeń jest on niezwykle łatwy w obsłudze. Steruje się nim jedynie za pomocą tylko dwóch przycisków. Zasięg urządzenie oczywiście nie jest jakiś imponujący. Sięga on jedynie do 50 metrów, jednak do wielu zastosowań jest to wartość wystarczająca, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego bardzo niską cenę. Ta ma wynosić 119 juanów, co można przeliczyć na około 65 zł. Dalmierz laserowy Xiaomi umożliwia szybkie wykonanie pomiaru w zaledwie 0,2 sekundy. Wyposażony jest również w podwójny tryb odbioru, w tym podwójne tuby laserowe. Dzięki tej konstrukcji użytkownicy mogą wykonywać dwa pomiary w tym samym czasie.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold w formie klapki na zdjęciach!

Dalmierz laserowy wykorzystuje optyczny zasięg fazowy oraz asferyczną, kolimującą soczewkę ogniskującą, dzięki czemu światło lasera jest bardziej skoncentrowane. Konstrukcja soczewki zwiększa również dokładność pomiarów. Ponadto dalmierz laserowy Akku obsługuje cztery tryby pomiarowe: pomiar odległości, pomiar powierzchni, pomiar objętości i pomiar ciągły. Dalmierz laserowy posiada dwa tryby: przedni tryb referencyjny i tylny tryb referencyjny. Jego waga wynosi zaledwie 100 gramów. Dzięki temu jest on niezwykle wygodny w transporcie. Jeśli zaś chodzi o zasilanie, to dalmierz laserowy od Xiaomi wykorzystuje dwie baterie AAA. Te mają wystarczyć na wykonanie aż 2 tysięcy pomiarów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy