ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Qingping Bluetooth

Xiaomi udowadnia, że klasyczny budzik wciąż ma sens

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Platforma finansowania społecznościowego Xiaomi Youpin co rusz nas zaskakuje. Dobrym przykładem jest tutaj drukarka do zdjęć od Xiaomi. Jednak zajmuje się ona także tańszymi i bardziej prozaicznymi urządzeniami. Jednym z nich jest Qingping Bluetooth. Jest to inteligentny budzik, który na rynek ma trafić już na początku przyszłego roku. Jednak wskazywanie godziny i budzenie nas ze snu to tylko początek jego możliwości.

Xiaomi Qingping Bluetooth

Xiaomi Qingping Bluetooth

Przyznam, że od wielu lat nie używam klasycznego budzika. Zwykle w tej roli sprawdzał się telefon komórkowy a później smartfon. Od jakiegoś czasu ku uldze mojej dziewczyny ze snu budzi mnie Xiaomi Mi Band 4, który robi to za pomocą wibracji. Jednak Xiaomi Qingping Bluetooth jak już wspomniałem, nie jest zwykłym budzikiem. Oferuje on wbudowany termometr i czujnik wilgotności powietrza. Do pomiaru temperatury służy szwajcarski czujnik Sensirion o dokładności pomiaru ± 0,2 ℃. Dokładność pomiaru wilgotności wynosi ± 2% RH. Mówimy tutaj więc o naprawdę dokładnym sprzęcie jak na warunki domowe.

Zobacz też: Procesory ARM China z wbudowaną furtką – także na rynki międzynarodowe

Nie oznacza to jednak, że funkcje budzika zostały odsunięte na dalszy tor. Budzik ten oferuje funkcję 10-minutowej drzemki. Dodatkowo dzięki łączności Bluetooth można ustawiać godzinę pobudki bezpośrednio z poziomu smartfona. Obsługuje on aż 16 alarmów jednocześnie. Zmiana czasu także nie stanowi dla niego problemu. Ten także jest synchronizowany przez smartfon. Posiada on do wyboru 8 dźwięków dzwonka, których głośność można regulować. Posiada on segmentowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny z dodatkowym podświetleniem. Przy tym wszystkim bardzo atrakcyjnie prezentuje się jego cena. Ta wynosi 59 juanów, co przekłada się na około 32 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy