Google Play to oficjalny sklep z aplikacjami Androida i to właśnie z tego miejsca użytkownicy najchętniej pobierają nowe gry i programy. Zasoby Google Play bez problemu przeglądać można dzięki różnym listom, gdzie aplikacje posortowane są według kategorii lub popularności. Możliwe jest również skorzystanie z wyszukiwarki. Okazuje się niestety, że nie zawsze działa ona poprawnie i może szkodzić nowym twórcom. O co jednak dokładnie chodzi?

Wyszukiwarka Google Play od pewnego czasu mocno szwankuje

Google Play sklep

Serwis Android Authority opublikował raport, w którym opisany został błąd, który od pewnego czasu trapi Google Play. Dotyczy on wbudowanej w sklep wyszukiwarki, która ma problem ze znajdowaniem niedawno dodanych aplikacji. Problem jest o tyle intrygujący, że nawet wpisując dokładną nazwę programu, Google Play czasem zwraca jedynie powiązane propozycje. Przykład możecie zobaczyć na poniższej grafice – dopiero wyszukanie nazwy gry oddzielonej znakami podkreślenia działa poprawnie, choć produkcja nazywa się przecież po prostu „Deliver The Duck”.

Zobacz też: Smartfony Microsoftu bez wsparcia dla pakietu Office.

Opisywana w tym artykule usterka została już jakiś czas temu zgłoszona do firmy Google przez dużych deweloperów, lecz jak na razie problem nie został rozwiązany. Nie do końca wiadomo również, co może go powodować, lecz możemy się domyślać, że algorytmy wyszukiwania mogły zostać niedawno zaktualizowane. Zapytacie zatem – co robić, jak żyć? Rozwiązanie jest proste: jeśli wiecie, że dana aplikacja na pewno znajduje się w sklepie, lecz nie możecie jej znaleźć, to po prostu skorzystajcie z wyszukiwarki Google.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.